bitcoin
Bitcoin (BTC) $48,353.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,461.14
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $413.98
Ana SayfaKripto Para HaberleriPolygon, Bir Oyun ve NFT Stüdyosu Kuruyor

Polygon, Bir Oyun ve NFT Stüdyosu Kuruyor

Popüler Ethereum ölçeklendirme çözümü Polygon, yeni oyun ve NFT stüdyosunun lansmanını duyurdu. Bu yeni girişim, ağın hızla büyüyen ekosistemini güçlendirmeyi hedefliyor.

Pazartesi günü yapılan bir basın açıklamasında Polygon, ağa daha fazla gelişme getirmek için yeni bir oyun ve NFT stüdyosu kuracağını duyurdu. Lansman, sanatçıları ve yatırımcıları ağın NFT ekosistemine çekmek amacıyla blockchain oyun kurucularına destek ve altyapı sağlayacak.

Duyurunun bir parçası olarak ekip, yeni oyun stüdyosunun geliştiricilere ve ekiplere altyapıya, SDK’lara, yatırıma, pazarlamaya, teknolojiye ve topluluk desteğine erişim yoluyla blockchain özellikli oyun deneyimleri oluşturma konusunda yardım sağlamayı içereceğini belirtti.

Polygon

Polygon ağı, hızlı ve ucuz işlemleri nedeniyle kendisini Ethereum’un mevcut lider ölçeklendirme çözümü olarak adlandırıyor. Şu anda ağ, trafiğinin çoğunu DeFi uygulamalarından alıyor ve birçok küçük ölçekli yatırımcı Polygon’un düşük işlem ücretlerinden yararlanıyor.

Buna ek olarak, Polygon zaten birçok blockchain oyun geliştiricisini kendine çekmiş durumda. Ocak ayında, NFT ticaret oyunu Aavegotchi, yüksek gas ücretleri nedeniyle projenin artık Ethereum ana ağında başlamayacağını duyurdu. Bunun yerine oyun, ağın yüksek profilli projeleri çekme potansiyelini sergileyen Polygon’da başlatmayı seçti. O zamandan beri, ZED RUN ve SkyWeaver gibi diğer önde gelen blok zincir oyunları da ağa taşındı.

Bu arada, Polygon Coin’in (MATIC) ne olduğunu, nereden ve nasıl alınabileceğini sizlere aktarmaya çalıştığımız yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Ethereum ana ağındaki yüksek işlem ücretleri, birçok oyun projesi için engel oluyor. Kısa süre önce günlük 350.000 aktif kullanıcıya ulaşan Axie Infinity, ücretleri azaltmak ve işlem onaylarını daha hızlı hale getirmek için bu yılın başlarında özel olarak oluşturulmuş bir yan zincire geçti. Sorunsuz bir oyun deneyimi için gerekli olan düşük ücretler ve hızlı işlemlerle Polygon, yeni stüdyosu ile kripto oyun çılgınlığından yararlanmak için iyi bir konumda.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
1.24%
$48,353.00
$599.58
Ethereum (ETH)
0.26%
$3,461.14
$9.00