Polygon Coin (MATIC) Nedir? Nereden ve Nasıl Alınır?

Herkese merhabalar, yeni bir inceleme yazımızla tekrar sizlerle birlikteyiz. Bu yazımızda Polygon Coin’in (MATIC) ne olduğunu, nereden ve nasıl alınabileceğini sizlere aktarmaya çalışacağız, iyi okumalar.

Daha önce Matic Network olarak bilinen ve isim değiştiren Polygon, Hindistan merkezli ve Ethereum blok zincirine uyumlu ağ oluşturulmasını sağlayan bir protokoldür.

Yazılımcılar için geliştirilmiş olan protokol, kullanıcıların Ethereum ağı ile yüksek uyum sağlayabilmesini hedefler. Bunla birlikte Polygon’un ölçeklenebilirlik, güvenlik, topluluk ve iş birliği gibi birçok farklı avantajı vardır.

Polygon (MATIC)

Polygon ile oluşturulan blok zinciri ağları Metamask, MyCrypto ve Remix gibi tüm ETH araçlarıyla uyumlu bir şekilde çalışmaktadır. Ayrıca Polygon’un projeleri arasında Aavegothchi, Polymarket ve Easyfi gibi platformların bulunmasının yanı sıra projeye Hudson Jameson, Ryan Sean Adams, John Lilic ve Anthony Sassano gibi Ethereum camiasının ünlü isimleri danışmanlık yapmaktadır.

Bununla birliktr, projenın yerel token’ı olan MATIC, Polygon ekosistemi içerisinde kullanılmak üzere oluşturulmuş bir ödeme aracıdır. 

Polygon’un Avantajları Nelerdir?

  • Polygon, gelişmiş blok zinciri sistemleri ile yavaş onay işlemlerini ve işlemlerden alınan yüksek işlem ücretlerini düşürmeyi amaçlamaktadır.
  • Ana platformlar üzerinde kesinliği kabul edilmiş, hızlı ve aynı zamanda daha düşük maliyetli platformlar kurmayı amaçlamaktadır.
  • Ethereum ağında bulunmasından dolayı, Proof of Stake kontrol noktalarını kullanarak çalışmalarında daha hızlı olmayı hedeflemektedir.
  • Kurulması planlanan MATIC Network zincirleri kurulduktan sonra milyonlarca işlemin aynı anda daha hızlı bir şekilde gerçekleşeceği düşünülmektedir.

MATIC Nereden Alınır?

Peki, şu anda CoinMarketCap verilerine göre 0.23$ seviyelerinde işlem gören MATIC tam olarak nasıl alınır?

Binance borsası bu konuda kullanıcıların tercih ettiği en popüler platformlardan birisidir. Binance’in kullanıcılarına sunduğu likidite ve güvenlik, yatırımcıların Binance borsasını tercih etmesindeki en büyük etmenlerden birisidir.

  • Ayrıca, Binance borsasına buradan kayıt olursanız süresiz olarak tüm işlemlerinizde %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

MATIC Nasıl Alınır?

  1. MATIC satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi eklemek veya takas edilecek başka bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın. Diğer yöntemleri de kullanabilirsiniz.
  2. Açılan sekmede ne kadar Türk Lirası (TRY) ile işlem yapmak istediğiniz seçin ve Coin kısmında Tether (USDT)‘yi işaretleyin.
  3. USDT aldıktan sonra, yine sol üstte yer alan “Al-Sat” kısmında yer alan “Klasik” butonuna tıklayın.
  4. Açılan alım satım sayfasının sağ üst kısımda yer alan arama kutucuğuna MATIC yazın ve MATIC /USDT çiftine tıklayın.
  5. Son olarak orta alanda yer alan “MATIC AL” alanına, almak istediğiniz MATIC miktarını girerek işleminizi tamamlayın.
spot_img

Bunları Kaçırma

StormGain Borsa İncelemesi

Kripto sektörü içerisinde yer alan en iyi borsalardan birisi...

Binance, Shiba Inu’yu (SHIB) Listeliyor

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, bugün son zamanların en popüler...

Kripto Para Cüzdanı Türleri Nelerdir?

Kripto para cüzdanı kısaca bir blockchain ağıyla etkileşim kurmaya yardımcı olan...

BitTorrent Token (BTT) Nedir? Nereden ve Nasıl Alınır?

Herkese merhabalar, yeni bir inceleme yazımızla tekrar sizlerle birlikteyiz....

THORChain (RUNE) Nedir? Nereden ve Nasıl Alınır?

Herkese merhabalar, yeni bir inceleme yazımızla tekrar sizlerle birlikteyiz....

Harmony (ONE) Nedir? Nereden ve Nasıl Alınır?

Herkese merhabalar, yeni bir inceleme yazımızla tekrar sizlerle birlikteyiz....
- Advertisement -spot_img