bitcoin
Bitcoin (BTC) $32,669.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,051.12
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $289.58
Ana SayfaKripto Para HaberleriPundi X; Blockchain Tabanlı Akıllı Telefon XPhone Geliyor

Pundi X; Blockchain Tabanlı Akıllı Telefon XPhone Geliyor

Bir kripto startup’ı olan Pundi X bugün, Bali’de devam eden XBlockchain Zirvesi’nde XPhone adı verilen yeni bir blockchain destekli akıllı telefonu duyurdu.

Blockchain’i Gündelik Hayata Getirmek İçin Function X ve XPhone

NPXS kripto parası, XPASS kartı ve perakende satış işlemleri için Pundi XPOS satış noktası cihazları ile tanınan Pundi X, XPhone adı verilen blockchain destekli bir akıllı telefon modelini duyurdu. Firma, gazetecileri ve katılımcıları XBlockchain Zirvesi’nde bugün XPhone’un demo ünitelerini test etmeye davet etti.

Pundi X, XPhone’a ek olarak, ilk blockchain tabanlı işletim sistemini ve “Fonksiyonel Cihazlar için iletişim protokolü” nü (Function X) isimlendirdi. Function X sayesinde, kullanıcılar arama yapabilir, mesaj gönderebilir ve veriyi merkezileştiren Verizon ve Sprint. Yayınlanan basın bülteni, kullanıcıların telefon görüşmeleri ve mesajlar için bir telefon numarasına ihtiyaç duymayacak ve görüşmelerini blockchain düğümleri yoluyla sağlayabileceğini açıklamakta.

Pundi X, Function X’i “blockchain için yeni bir iletim protokolü” olarak adlandırıyor ve “inovasyon, finansal transferlerin ötesinde blockchain teknolojisinin kullanımını önemli ölçüde genişletiyor” diye düşünüyor.

Function X bir “ekosistem” olarak lanse ediliyor. Ekosistem, yeni bir iletim protokolü, FXTP ve IPFX olarak adlandırılan merkezi olmayan bir dosya depolama sistemi de getirmekte.

Pundi X CTO ve kurucu ortağı Pitt Huang, şirketin yeni teknolojiler ile günlük hayatta blockchain teknolojisinin “kullanılabilir” hale gelmesini umuyor.

“90’lı yılların başında, blockchain’in benzer bir gelişim aşamasında olduğunu görüyoruz; Huang, yeni bir tür ağ ve Function X gibi merkezi olmayan bir protokolün, tarayıcı internete bağlı olduğu için blockchain’e dönüştürüleceğini ”ifade etti. “Bir başlangıç ​​için, bir akıllı telefon aracılığıyla milyonlarca elinde blok zincirini yerleştiriyor ve verilerinin kontrolünü kendilerine geri döndürüyor, ama aynı zamanda birçok başka zorluğa da cevap veriyor.”

Pundi X CEO’su ve kurucu ortağı Zac Cheah, XPhone ve Function X’in, ölçeklenebilirlik sorunlarının çözümü olabileceğine inanıyor ve blockchain teknolojisinin vizyonunu gerçek dünya kullanımı ve benimseme ile birleştiren bir köprü haline getiriyor.

“Function X, insanlara merkezi bir iletişim ağından bağımsız olma seçeneği sunarak, çoğu insan tarafından takdir edilip kullanılabilecek yeni bir blockchain kullanım alanı yarattık ”

Function X ile ilgili ek ayrıntılar 15 Ekim’de açıklanacak. Pundi X, FunctionX.io web sitesinde bir geri sayım sayacı başlattı. OS, iletim protokolü, merkezi olmayan dosya sistemi ve XPhone için resmi lansman 2019’un ilk çeyreğinde planlandı.

NPXS fiyatı bu haberlerin ışığında %10’un üzerine çıktı. Ayrıca son haberler Pundi X’in Dubai’nin hükümet onaylı kripto parası Emcash’ı XPOS satış noktası cihazları ile güçlendireceğini söyledi. Pundi X geçtiğimiz günlerde XPASS ve XPOS sistemlerini Ultra Müzik Festivali Tayvan’da denedi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.67%
$32,669.00
$218.88
Ethereum (ETH)
1.18%
$2,051.12
$24.20