Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Putin'den Çağrı; Kripto Para Düzenlemesi Temmuz'a Kadar Bitsin

Putin’den Çağrı; Kripto Para Düzenlemesi Temmuz’a Kadar Bitsin

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, hükümetin kripto para piyasalarındaki düzenlemelerini Temmuz 2019 tarihine kadar kabul etmeleri emrini verdi. 

Devlet Başkanı Putin, Kremlin’in resmi web sitesinde yayınlanana bildiride, Rus federal meclisine, 1 Temmuz 2019 tarihine kadar kripto paralar ile ilgili düzenlemeleri yürürlüğe koyma emri verdi.

Belgede, dijital finansal varlıklar için düzenleyici kanunun yürürlüğe sokulmasının yanı sıra, dijital teknolojilere dayalı daha fazla finansal kaynak yaratılması gerektiği belirtiliyor. Ayrıca belgede, dijital ekonomiyi geliştirmeyi amaçlayan mevzuatın da kabul edilmesi yer alıyor.

Rusya parlamentosu, kripto mevzuatını Mayıs 2018 tarihinde kabul etmişti, ancak geçtiğimiz sonbaharda “dijital haklar” terimi yerine ”kripto madenciliği”nin tanımı beyannameden kaldırıldı. Bu nedenle, Rusya’nın kripto düzenleme beyannamesi Aralık 2018 tarinde ilk okuma aşamasına geri gönderilmişti.

Bununla birlikte, Rus finans kuruluşu Rambler, Mart ayında yeni kripto para düzenlemelerini incelemeyi kabul edeceğini bildirdi.

Rusya Adalet Bakanı, bakanlığın kripto para kavramını yasal olarak tanımanın gereksiz olduğunu, kripto paraların ülkede bir ödeme yöntemi olarak kullanılamayacağını savunmuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

DeFi Protokolü bZx Bir Kez Daha Saldırıya Uğradı!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) borç verme protokolü bZx dün gece bir kez daha saldırıya uğradı ve akıllı sözleşmelerindeki hatalı bir kod nedeniyle 8...

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...

Bitcoin Reklamları Hong Kong Sokaklarını Turuncuya Boyadı

Bitcoin Association of Hong Kong (BAHK) isimli bir Bitcoin topluluğu, vatandaşların "kendi kendilerinin bankaları olmaya" teşvik etmek amacıyla, Bitcoin merkezli reklamları Hong...

Bitcoin ve Ethereum Analizi – 19 Eylül

Kripto para piyasası, son 24 saat içinde nispeten durağandı. Bitcoin 11.000$ civarında işlem görürken, Ethereum %2'lik bir artış gösterdi ve 385$ seviyelerine...