Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Putin'den Çağrı; Kripto Para Düzenlemesi Temmuz'a Kadar Bitsin

Putin’den Çağrı; Kripto Para Düzenlemesi Temmuz’a Kadar Bitsin

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, hükümetin kripto para piyasalarındaki düzenlemelerini Temmuz 2019 tarihine kadar kabul etmeleri emrini verdi. 

Devlet Başkanı Putin, Kremlin’in resmi web sitesinde yayınlanana bildiride, Rus federal meclisine, 1 Temmuz 2019 tarihine kadar kripto paralar ile ilgili düzenlemeleri yürürlüğe koyma emri verdi.

Belgede, dijital finansal varlıklar için düzenleyici kanunun yürürlüğe sokulmasının yanı sıra, dijital teknolojilere dayalı daha fazla finansal kaynak yaratılması gerektiği belirtiliyor. Ayrıca belgede, dijital ekonomiyi geliştirmeyi amaçlayan mevzuatın da kabul edilmesi yer alıyor.

Rusya parlamentosu, kripto mevzuatını Mayıs 2018 tarihinde kabul etmişti, ancak geçtiğimiz sonbaharda “dijital haklar” terimi yerine ”kripto madenciliği”nin tanımı beyannameden kaldırıldı. Bu nedenle, Rusya’nın kripto düzenleme beyannamesi Aralık 2018 tarinde ilk okuma aşamasına geri gönderilmişti.

Bununla birlikte, Rus finans kuruluşu Rambler, Mart ayında yeni kripto para düzenlemelerini incelemeyi kabul edeceğini bildirdi.

Rusya Adalet Bakanı, bakanlığın kripto para kavramını yasal olarak tanımanın gereksiz olduğunu, kripto paraların ülkede bir ödeme yöntemi olarak kullanılamayacağını savunmuştu.


Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar