Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Qtum, Uzayda İlk Blockchain Düğümü Başlattı

Qtum, Uzayda İlk Blockchain Düğümü Başlattı

Merkezi Uzaktan Kullanım Uygulamalarına (DApps) odaklanan bir Blockchain projesi olan Qtum, 2 Şubat Cuma günü Twitter’da Qtum tarafından yapılan “ilk uzay tabanlı Blockchain düğümünün” Çin uydusunda başlatıldığını açıkladı.

Qtum, 31 Ocak tarihinde, 2 Şubat olan geri sayımının başlatmasını Twitter’da bir paylaşım ile bildirmişti.

Bununla birlikte, başlatılış günü olan Cuma günü, geri sayımın yapıldığı, Çin Ulusal Uzay Dairesi web sitesinin Zhangheng-1 uydusunun başarılı bir şekilde gerçekleşmesine ilişkin basın bültenine bir bağlantı ile değiştirdi. Basın bülteninde Qtum ve Blockchain’den bahsedilmedi.

R / Qtum alt-bildiriminde yer alan kullanıcılar, web sitesinin geri sayımının kaybolduğu konusunda karışıklık göstererek lansmanın başarısı hakkında daha fazla bilgi istiyorlardı. Qtum’un Telegram kanalı bugün bir uydu yayınının bir YouTube videosunu yayınladı, “bugün uzaydaki ilk Qtum POS düğümünün videosu” diyerek altyazılar geçiyordu.

Qtum’un DApps’leri Ethereum’a dayalı olanlardan farklıdır çünkü platform, Hareketsiz İşlem Çıktısı (UTXO) Blockchain modelini kullanır, mobil ve IoT programları ile daha hafif akıllı sözleşme etkileşimlerini etkinleştirir.

Ayrıca, açık kaynaklı bir uydu ağı inşa etmeyi amaçlayan bir uzay keşfi girişimi Spacechain ile ortaklık yapıyor. Verileri dış ortama kaydetmek hükümet düzenlemesiyle ilgili olası sorunları ortadan kaldıracaktır.

Spacechain CEO’su Zheng Zuo Kasım 2017’de Asya’daki Tech ile yapılan röportajda, Qtum ağı üzerinde çalışan bir Cubesats Spacechain uydusunun Şubat 2018’de piyasaya sürülmesi konusunda konuştu.

Spacechain, roketin “SpaceChain uydusu ve Qtum tam düğümünü çalıştırdığını” yazan lansman videosunu tweetledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.

YFI Sahiplerinin Sadece %26’sı Kar Elde Edebiliyor

Yearn Finance Token (YFI) sahiplerinin üçte birinden daha azı %65,8'lik bir ralliye rağmen ancak kar elde ediyor. Kripto para...

UNI Token Aşırı Değerlenecek; Ünlü Kripto Balinası Görüşünü Paylaştı

Bitfinex balinası olarak tanınan Joe007, Uniswap UNI tokenin aşırı değerleneceğine inandığını açıkladı. Joe007, sosyal medyada UNI hakkındaki düşüncelerini soran...

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...