Qtum, Uzayda İlk Blockchain Düğümü Başlattı

Merkezi Uzaktan Kullanım Uygulamalarına (DApps) odaklanan bir Blockchain projesi olan Qtum, 2 Şubat Cuma günü Twitter’da Qtum tarafından yapılan “ilk...

0

Merkezi Uzaktan Kullanım Uygulamalarına (DApps) odaklanan bir Blockchain projesi olan Qtum, 2 Şubat Cuma günü Twitter’da Qtum tarafından yapılan “ilk uzay tabanlı Blockchain düğümünün” Çin uydusunda başlatıldığını açıkladı.

Qtum, 31 Ocak tarihinde, 2 Şubat olan geri sayımının başlatmasını Twitter’da bir paylaşım ile bildirmişti.

Bununla birlikte, başlatılış günü olan Cuma günü, geri sayımın yapıldığı, Çin Ulusal Uzay Dairesi web sitesinin Zhangheng-1 uydusunun başarılı bir şekilde gerçekleşmesine ilişkin basın bültenine bir bağlantı ile değiştirdi. Basın bülteninde Qtum ve Blockchain’den bahsedilmedi.

R / Qtum alt-bildiriminde yer alan kullanıcılar, web sitesinin geri sayımının kaybolduğu konusunda karışıklık göstererek lansmanın başarısı hakkında daha fazla bilgi istiyorlardı. Qtum’un Telegram kanalı bugün bir uydu yayınının bir YouTube videosunu yayınladı, “bugün uzaydaki ilk Qtum POS düğümünün videosu” diyerek altyazılar geçiyordu.

Qtum’un DApps’leri Ethereum’a dayalı olanlardan farklıdır çünkü platform, Hareketsiz İşlem Çıktısı (UTXO) Blockchain modelini kullanır, mobil ve IoT programları ile daha hafif akıllı sözleşme etkileşimlerini etkinleştirir.

Ayrıca, açık kaynaklı bir uydu ağı inşa etmeyi amaçlayan bir uzay keşfi girişimi Spacechain ile ortaklık yapıyor. Verileri dış ortama kaydetmek hükümet düzenlemesiyle ilgili olası sorunları ortadan kaldıracaktır.

Spacechain CEO’su Zheng Zuo Kasım 2017’de Asya’daki Tech ile yapılan röportajda, Qtum ağı üzerinde çalışan bir Cubesats Spacechain uydusunun Şubat 2018’de piyasaya sürülmesi konusunda konuştu.

Spacechain, roketin “SpaceChain uydusu ve Qtum tam düğümünü çalıştırdığını” yazan lansman videosunu tweetledi.

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.