Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Raoul Pal: Bitcoin, Etrafındaki Her Şeyi Emen Bir Kara Delik

Raoul Pal: Bitcoin, Etrafındaki Her Şeyi Emen Bir Kara Delik

27 Ekim Salı günü Raoul Pal, neden önümüzdeki 18 ay içinde “Bitcoin’in performansının bu kadar baskın olduğunu” ve “başka herhangi bir varlığa sahip olmanın neredeyse hiçbir anlam ifade etmeyeceğine” inandığını açıkladı.

Pal, 2005 yılında makro ekonomi ve yatırım stratejisi araştırma şirketi GMI‘yi kurmadan önce, küresel varlık yönetim şirketi GLG Partners (şimdiki adıyla Man GLG) için Londra’daki GLG Global Macro Fund şirketinin eş başkanıydı. Bundan önce Pal, Goldman Sachs‘ta çalıştı ve burada hisse senedi ve hisse senedi türevlerinde Avrupa hedge fonu satış işini yönetiyordu. Halen 2014 yılında kurucu ortağı olduğu finans ve iş video kanalı Real Vision‘ın CEO’su olarak görev yapıyor.

Dün attığı bir tweet serisinde Pal, Bitcoin’i “etrafındaki her şeyi emen ve onu yok eden süper kütleli bir kara delik” olarak tanımladı.

Raoul Pal, daha sonra ne demek istediğini açıklamaya başladı. Son üç yıllık dönemde Bitcoin’in performansını altın, Nasdaq, hisse senetleri, tahviller, emtialar, G4 merkez bankası bilançosu, gümüş, Amazon hissesi (AMZN) ve Apple hisseleri (AAPL) ile karşılaştırdı.

Pal, Bitcoin’in şimdiye kadar karşılaştığı en iyi yatırım ve ticaret fırsatı olduğunu söyleyerek sözlerini tamamladı.

Pal, GMI haber bülteninin Nisan 2020 sayısında gelecek olarak adlandırdığı Bitcoin’in bir gün 10 Trilyon Dolar’lık bir değere sahip olabileceğine inandığını açıkladı.

“Sonuçta, bu sadece bir para birimi veya hatta bir değer deposu değil. Kriptografik algoritmanın dışında asla yaratılamayacak, tamamen güvenilir, doğrulanmış, güvenli bir finansal ve dijital değer muhasebe sistemidir.”

“Bu, tüm değişim sistemimizin ve paranın kendisinin ve üzerinde çalıştığı platformun geleceğinden başka bir şey değil.”

Ardından, 7 Ekim’de Stansberry Research‘ün editörü Daniela Cambone ile yaptığı röportajda Pal, Bitcoin’in kişisel yatırım portföyünde %50’lik bir paya sahip olduğunu ve satın almak için altını satmayı düşündüğünü söyledi.

“Bu devam eden bir anlatıydı. 2012’den beri Bitcoin ile uğraşıyorum. Bunun başında tek cevabın tüm faiz oranlarını sıfıra ve muhtemelen negatife ve ardından daha önce gördüğümüz her şeyin ötesinde büyük bir teşvik olacağını biliyordum.”

“Muhtemelen şu anda BTC yatırımım %50’nin üzerindedir. Gerçekten parayı azalttım, bunu Bitcoin’e yatırdım. Alım satım pozisyonlarım nispeten küçük çünkü Bitcoin’deki kadar çok fırsat olduğunu düşünmüyorum. Yani, gerçekten esas olarak biraz nakit, biraz altın ve Bitcoin.”


Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar