bitcoin
Bitcoin (BTC) $32,342.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,058.46
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $290.10
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinRapçi Busta Rhymes, The B Word Konferansından Sonra Bitcoin'e Yatırım Yaptı

Rapçi Busta Rhymes, The B Word Konferansından Sonra Bitcoin’e Yatırım Yaptı

Amerikalı ünlü rapçi Busta Rhymes, piyasa değerine göre lider kripto para birimi olan Bitcoin’e yatırım yapan en son ünlü oldu. Rapçi, bu yatırım kararını Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey ile Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın yer aldığı The B Word etkinliğinden aldı.

Busta Rhymes (diğer adıyla Trevor Smith Jr.) bu sabah Twitter’da resmi olarak Bitcoin’e yatırım yaptığını söyledi. Bununla birlikte bu kararını Dorsey, Musk ve ARK Invest’in kurucu ortağının katıldığı Bitcoin konferansını canlı izledikten sonra verdiğini söyledi. ”

14 Temmuz’da Busta Rhymes ilk olarak kripto para birimi hakkında tweet atmış ve takipçilere “Burada kripto kullanan var mı? Nasıl hissediyorsunuz?” diye sormuştu. Daha sonra, hafta boyunca bunun hakkında tweet atmaya devam etti, hatta boksör Mike Tyson ile kendi kripto keşifleri hakkında konuşmaya devam etti. Her ikisi de önde gelen Bitcoin destekçileri olan Dorsey ve MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, diğer kripto takipçileri gibi o sırada ona yanıt verdi.

Busta Rhymes

Bununla birlikte, bugün Busta Rhymes, Bitcoin’e yatırım yaptığını doğruladı. Ayrıca Busta, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum’a da atıfta bulundu.

Dorsey‘in Bitcoin’e karşı artan bağlılığı ve Musk‘ın son zamanlarda kripto para birimine desteği konusunda tereddüt etmesi ve Tesla’nın Mayıs ayında Bitcoin işlemlerini durdurma kararının ardından, bazıları konuşmanın ileri geri bir tartışmaya dönüşüp dönüşmeyeceğini merak ediyordu.

Elon Musk Konferansta Nelerden Bahsetti?

Bunun yerine, sohbet daha sivil kaldı: Dorsey, Bitcoin’in dünya barışını teşvik etme potansiyelinden bahsetti ve Wood, kripto para biriminin iş ve yatırım çekiciliğini vurguladı. Musk, Tesla’nın bu yılın başlarında kripto para birimine 1,5 milyar dolar yatırım yaptıktan sonra Bitcoin desteğini neden duraklattığına dair daha fazla ayrıntı verdi. Ayrıca, firmanın yenilenebilir enerjiye geçişin ardından Bitcoin’i büyük olasılıkla kabul etmeye devam edeceğini öne sürdü.

Musk ayrıca ilk kez SpaceX’in Bitcoin’e sahip olduğunu ve Tesla ve kendisinin kişisel kripto para varlıklarına katıldığını açıkladı. Ayrıca Ethereum ve Dogecoin’i kişisel olarak elinde bulundurduğunu da söyledi. Dogecoin memlerini paylaşma, Dogecoin geliştiricileriyle çalışma ve kendisine Dogefather adını verme geçmişi göz önüne alındığında ise ikincisi hiç şaşırtıcı değil.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
1.3%
$32,342.00
$420.45
Ethereum (ETH)
3.87%
$2,058.46
$79.66