Ravencoin (RVN) Nedir? Nereden ve Nasıl Alınır?

Herkese merhabalar, bu yazımızda son bir ayda değerini 10’a katlayan Ravencoin’in (RVN) ne olduğunu, nereden ve nasıl alınabileceğini sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Ravencoin, varlıkların eşler arasında verimli bir şekilde transferini sağlamak amacıyla oluşturulmuş, orijinalinde Bitcoin’in hard fork kodunu kullanarak geliştirilmiş bir kripto para birimidir. Ayrıca RVN, Bitcoin blockchain ve ERC-20 protokollerine alternatif olarak üretilmiştir.

Maksimum arzı 21 Milyar olan Ravencoin’in piyasaya çıkış tarihi 31 Ekim 2017’dir. Madencilik faaliyetlerinin serbest bırakıldığı tarih ise Bitcoin’e atıfta bulunmak adına, Bitcoin’in ortaya çıktığı tarihin 9. yıl dönümüne denk gelecek şekilde 3 Ocak 2018’de başlatılmıştır.

Ravencoin aşamalı bir süreçle geliştirilmiştir. Platformun oluşturulması ve madencilik algoritması olan x16r ile ilgili geliştirmeler hali hazırda devam etmektedir. Bu yeni algoritmanın sayesinde, madencilik havuzlarının dominantlığı ve ASIC madencilik cihazlarının kullanım zorunluluğunu ortadan kaldırmak amaçlanmıştır.

Ravencoin madencilik protokolü olarak proof of work algoritmasını kullanmaktadır. Bu algoritma Bitcoin’den esinlenerek oluşturulmuştur. Ravencoin madencilik ödülündeki yarılanma özellikleri de Bitcoin ile tıpa tıp benzerlik göstermektedir. Madencilik ödülü her 4 yılda bir, 2.1 milyonuncu blok kapatıldığında yarı yarıya düşürülmektedir.

RVN Nereden Alınır?

Peki, şu anda CoinMarketCap verilerine göre 0.2775$ seviyelerinde işlem gören RVN tam olarak nasıl alınır?

Binance borsası bu konuda kullanıcıların tercih ettiği en popüler platformlardan birisidir. Binance’in kullanıcılarına sunduğu likidite ve güvenlik, yatırımcıların Binance borsasını tercih etmesindeki en büyük etmenlerden birisidir.

  • Ayrıca, Binance borsasına buradan kayıt olursanız süresiz olarak tüm işlemlerinizde %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

RVN Nasıl Alınır?

  1. RVN satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi eklemek veya takas edilecek başka bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın. Diğer yöntemleri de kullanabilirsiniz.
  2. Açılan sekmede ne kadar Türk Lirası (TRY) ile işlem yapmak istediğiniz seçin ve Coin kısmında Tether (USDT)‘yi işaretleyin.
  3. USDT aldıktan sonra, yine sol üstte yer alan “Al-Sat” kısmında yer alan “Klasik” butonuna tıklayın.
  4. Açılan alım satım sayfasının sağ üst kısımda yer alan arama kutucuğuna RVN yazın ve RVN /USDT çiftine tıklayın.
  5. Son olarak orta alanda yer alan “RVN AL” alanına, almak istediğiniz RVN miktarını girerek işleminizi tamamlayın.
Binance Borsasından RVN Nasıl Alınır?
spot_img

Bunları Kaçırma

StormGain Borsa İncelemesi

Kripto sektörü içerisinde yer alan en iyi borsalardan birisi...

Binance, Shiba Inu’yu (SHIB) Listeliyor

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, bugün son zamanların en popüler...

Kripto Para Cüzdanı Türleri Nelerdir?

Kripto para cüzdanı kısaca bir blockchain ağıyla etkileşim kurmaya yardımcı olan...

BitTorrent Token (BTT) Nedir? Nereden ve Nasıl Alınır?

Herkese merhabalar, yeni bir inceleme yazımızla tekrar sizlerle birlikteyiz....

THORChain (RUNE) Nedir? Nereden ve Nasıl Alınır?

Herkese merhabalar, yeni bir inceleme yazımızla tekrar sizlerle birlikteyiz....

Harmony (ONE) Nedir? Nereden ve Nasıl Alınır?

Herkese merhabalar, yeni bir inceleme yazımızla tekrar sizlerle birlikteyiz....
- Advertisement -spot_img