bitcoin
Bitcoin (BTC) $32,745.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,061.40
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $290.94
Ana SayfaKripto Para HaberleriCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Blockchain Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Blockchain Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep’te düzenlenen TEKNOFEST 2020 etkinliğinde konuştu ve konuşmasında blockchain teknolojisine de değindi.

Bu yıl Gaziantep’te düzenlenen TEKNOFEST 2020 etkinliğinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasında blockchain teknolojisine değindi ve bu alanlarda çığır açacak yeniliklerin yapılması gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasında teknolojinin önemine değinerek bu alanlarda söz sahibi olmanın ülke geleceğinde önemli bir rol oynayacağından söz etti. Geleceğin teknolojileri vurgusunun özellikle altını çizen Erdoğan, kripto paraların altyapısını oluşturan blockchain teknolojisi için de benzer atılımların yapılması gerektiğini söyledi. Erdoğan konuşmasında;

”Yapay zeka, siber güvenlik, nesnelerin interneti, blokzinciri gibi yeni gelişen alanlar başta olmak üzere teknolojinin her alanında benzer başarılar kazanılmaması için hiçbir sebep yoktur. Teknolojinin hızına yetişmek artık bir tercih değil, mecburiyet halini almıştır. Geleceğin ürünlerinin Türk Malı damgası ile üretileceğine inanıyorum.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasında dikkat çeken noktalardan bir tanesi de gençlerin yapacakları teknolojik atılımlara devlet olarak destek verileceği vurgusuydu.

“Bütün mesele azmetmek. Bizim gençliğimiz bunları yapar ve yapacaktır. Her şeyin ideal olduğunu da söyleyecek durumda değiliz, ama destek olmakta da kararlıyız. Eksikler varsa tamamlarız, hatalar varsa düzeltiriz, engeller varsa kaldırırız. Yeter ki siz mücadele etmekten, gayret göstermekten vazgeçmeyin.. Bu dünyada herkese yer var, yeter ki hayal edin, çok çalışın ve azminizi asla kaybetmeyin. Şairin dediği gibi: ”Hep denedin, hep yenildin. Olsun yine dene, yine yenil, daha iyi yenil.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu açıklamaları, altyapısını blockchain teknolojisinin hazırladığı kripto paraların gündemde olabileceğini düşündürttü. Çünkü geçtiğimiz dönemde bazı önemli isimler, Türkiye’nin önümüzdeki senelerde kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelik bazı düzenlemeler getireceği konusunda söylemlerde bulunmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın da bu alan üzerine konuşması, dijital TL, Bitcoin ve blockchain teknolojisinin Türkiye’nin gelecek planlarında yer alabileceğine dair önemli ipuçları verdi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
1.67%
$32,745.00
$546.84
Ethereum (ETH)
2.52%
$2,061.40
$51.95