bitcoin
Bitcoin (BTC) $41,821.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,858.59
tether
Tether (USDT) $1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $336.19
Ana SayfaKripto Para HaberleriRipple, Asya Ödeme Şirketi Tranglo'dan %40 Hisse Alacak

Ripple, Asya Ödeme Şirketi Tranglo’dan %40 Hisse Alacak

Ripple, Asya ödemeleri uzmanı Tranglo’dan %40 hisse alacak ve bu işlemin bu yıl içinde düzenleyici onaylara tabi olması bekleniyor.

Planlanan yatırım, XRP’yi sınır ötesi işlemleri için kullanılan Asya’daki Ripple’ın İsteğe Bağlı Likidite (ODL) hizmetinin erişimini genişletmeyi amaçlıyor.

Ripple, Tranglo’nun Filipinler gibi mevcut ODL koridorlarını desteklemede ve Güneydoğu Asya bölgesinde yeni ODL koridorları getirmede kritik bir rol oynayacağını söyledi.

“Güneydoğu Asya’nın ödeme ortamı oldukça parçalanmış durumda. Her ülke kendi benzersiz süreç ve ödeme altyapısına sahip. Bölgesel sınır ötesi ödemeler için standart bir entegrasyonun olmaması şu anda pahalı çözümler gerektiriyor. Bu ortaklık, her iki şirketin de sınır ötesi ödemelerle ilgili zorlukların üstesinden gelmek için derinlemesine yerel uzmanlıklarını birleştirdiğini görecek.”

Haber, Goldman Sachs ve Uber’de eski bir yönetici olan Brooks Entwistle‘ın Güneydoğu Asya genel müdürü olarak katılmasından yaklaşık bir hafta sonra geldi.

Tranglo Malezya merkezli ve web sitesine göre başlangıcından bu yana toplam değeri 4 milyar dolar olan 20 milyondan fazla işlem gerçekleştirdi. Firmanın Kuala Lumpur, Singapur, Londra, Cakarta ve BAE’de ofisleri bulunuyor.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.25%
$41,821.00
$1,359.18
Ethereum (ETH)
5.2%
$2,858.59
$148.65