bitcoin
Bitcoin (BTC) $41,444.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,828.38
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $331.73
Ana SayfaKripto Para HaberleriRipple: Bu, ABD'deki Tüm Kripto Endüstrisine Yönelik Bir Saldırı

Ripple: Bu, ABD’deki Tüm Kripto Endüstrisine Yönelik Bir Saldırı

Ripple’dan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) şirkete karşı açtığı davanın kripto paralar ve XRP üzerindeki etkisini ele alan bir açıklama geldi.

Ripple

Ripple, yaptığı yeni bir açıklamada, davayı büyük ölçüde kripto endüstrisine bir saldırı olarak nitelendirerek, XRP sahibi olan yatırımcılar üzerinde durdu.

“SEC’in bu davayı dosyalama kararı sadece Ripple ile ilgili değil. Bu, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüm kripto endüstrisine yönelik bir saldırı. ABD’de kripto için tehlikeli bir yasal netlik eksikliği olduğunu hep söylemiştik. Dava, Ripple ile bağlantısı olmayan sayısız masum XRP sahibini etkiledi.

Aynı zamanda SEC, borsalar, piyasa yapıcılar ve traderlar için suyu gereksiz yere bulandırdı. SEC, korumaları gereken topluluğa aktif olarak zarar vererek piyasaya daha fazla belirsizlik getirdi. Sonuç olarak bazı piyasa katılımcılarının ihtiyatlı bir şekilde tepki vermesi hiç şaşırtıcı değil.”

Ayrıca Ripple, 22 Şubat’ta gerçekleşecek mahkemede şirketin kendini savunurken görevine devam edeceğini söyledi.

“Müşterilerimizin çoğu ABD’de değil ve genel XRP hacmi büyük ölçüde ABD dışında. Örneğin İngiltere, Japonya, İsviçre ve Singapur’da XRP’yi kullanmanın yolunun açık kuralları var.

Sekiz yıl boyunca, yüzlerce müşterinin küresel ödemelerle ilgili sorunlu noktaları çözmesine yardımcı olan ürünler geliştirdik. Şirketimizi savunacağız ve nihayet ABD kripto endüstrisi için bu konuyu mahkemede çözmeyi dört gözle bekleyeceğiz.”

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
4.32%
$41,444.00
$1,790.38
Ethereum (ETH)
6.37%
$2,828.38
$180.17