bitcoin
Bitcoin (BTC) $41,759.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,854.72
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $335.57
Ana SayfaKripto Para HaberleriAltcoinRipple CEO'su Eğer Davayı Kaybederlerse Ne Olacağı Hakkında Konuştu

Ripple CEO’su Eğer Davayı Kaybederlerse Ne Olacağı Hakkında Konuştu

Ripple, Aralık ayında Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından açılan tartışmalı bir davanın merkezinde yer alıyor. Kurumlar henüz bir anlaşmaya varamamışken, toplumdaki pek çok kişi mahkemenin kararının bekliyor.

Julia Chatterley ile yaptığı röportajda, söz konusu davanın sanıklarından biri olan CEO Brad Garlinghouse da aynı duruma değindi. Ripple davayı kaybederse ne olacağı hakkında konuştu.

“Ripple için iyi haber, müşterileri imzalamaya devam etmemiz. SEC davayı açtığından beri dünya çapında 20’den fazla yeni kurumu müşteri olarak imzaladık ve ağın ABD dışındaki müşteriler arasında daha hızlı büyüdüğünü görmeye devam edeceğimizi düşünüyorum.”

Garlinghouse‘a göre Ripple, ABD’de gerekirse XRP’nin değiştirilmesini içerebilecek acil durum planlarına ve alternatif çözümlere de açık.

“Bu kesinlikle çözümün bir parçası olabilir. Sanırım SEC’in burada bir tür kazanan seçmiş olmasına dair kesin bir tuhaflık var. Bitcoin’in bir menkul kıymet olmadığını söyledi, Ether’in bir menkul kıymet olmadığını söyledi, ama bence diğer her şey biraz risk altında. Özellikle Ripple’a karşı açılan davada yaptıkları göz önüne alındığında. Ama biliyorsun, bunu yapabiliriz.”

Yakın tarihli bir röportajda popüler avukat Jeremy Hogan da benzer bir soruya yanıt vermişti. Kik Interactive davasındaki kararın en kötü durum senaryosu olduğunu belirten Hogan, benzer bir kararın kesinlikle Ripple için bir ölüm darbesi olmayacağını ve XRP’nin kesinlikle hiçbir şeye düşmeyeceğini savunmuştu.

Garlinghouse ayrıca SEC’in icra ve firmanın kamuya açıkladıkları kadar şeffaf olmadıkları yönündeki suçlamalarına da itiraz etti. Buna yanıt olarak, yönetici hem Ripple’ın hem de kendisinin kripto para birimi endüstrisindeki herkesten daha şeffaf olduğunu iddia etti.

“Mahkeme davasında ortaya çıkacak gerçekleri dört gözle bekliyorum. Biliyorsunuz bu, kamuoyunda yorum yapmadığım bir şey çünkü adaletin çarkları yavaş hareket ediyor. Gerçekleri ortaya çıkarmamız önemlidir. SEC’den hikayenin bir tarafını dinledik.”

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.37%
$41,759.00
$1,407.28
Ethereum (ETH)
5.13%
$2,854.72
$146.45