bitcoin
Bitcoin (BTC) $61,439.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,120.81
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $480.38
Ana SayfaKripto Para HaberleriRipple CEO'su: SEC Davası Asya - Pasifik Bölgesindeki Faaliyetleri Etkilemedi

Ripple CEO’su: SEC Davası Asya – Pasifik Bölgesindeki Faaliyetleri Etkilemedi

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, şirketin Asya-Pasifik bölgesindeki faaliyetlerinin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki mevcut düzenleme sorunlarından etkilenmediğini söyledi.

SEC ile olan 1,3 Milyar Dolar’lık mevcut davaya rağmen, Ripple’ın işleri hala yolunda gibi görünüyor. Cuma günü Reuters’a konuşan Garlinghouse, şirketin şu anki SEC davasının ortasında APAC iş faaliyetlerinin herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadığını açıkladı:

Brad Garlinghouse

“Bu dava Amerika Birleşik Devletleri’ndeki faaliyeti engelledi, ancak Asya Pasifik’te bizim için olanları gerçekten etkilemedi.”

Garlinghouse, herhangi bir sorunun yaşanmamasını, şirketin bölgedeki düzenleyiciler arasındaki iyi duruşuna bağlayarak;

“Asya ve Japonya’da işi büyütmeye devam edebildik çünkü bu pazarlarda yasal düzenlemelere ilişkin netliğe sahip olduk” dedi.

Nitekim Japonya ve diğer Asya-Pasifik ülkeleri, tarihsel olarak her zaman Ripple ve XRP için elverişli olmuştur. Ripple, SBI Ripple’ı oluşturmak için Japonya merkezli holding SBI Holdings ile ortak girişimin bir parçasıdır. Ortak girişim şirketi, Asya’da Ripple destekli bir ödeme koridoru oluşturmayı amaçlayan çok sayıda projenin merkezinde yer alıyor.

Ayrıca Mart 2020’de blockchain ödemeleri şirketi, Taylandlı bir fintech ekibi olan DeeMoney ile bir ortaklığa imza atarak Güneydoğu Asya’ya doğru genişledi.

Garlinghouse ayrıca ABD borsalarının XRP token’larının ticaretini kaldırmasının veya durdurmasının etkilerini de azalttı. Ripple CEO’suna göre, dünya genelinde 200’den fazla platform, XRP alım satım çiftlerini listeliyor.

Bununlaq birlikte ABD kripto borsalarının yanı sıra, varlık yöneticileri, Bitwise ve Grayscale gibi kripto para birimi fonları XRP varlıklarını delist etmişti.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.03%
$61,439.00
$18.43
Ethereum (ETH)
1.09%
$4,120.81
$44.92