bitcoin
Bitcoin (BTC) $42,723.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,926.73
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $356.69
Ana SayfaKripto Para HaberleriAltcoinRipple CEO'su SEC Davası İle İlgili Yeni Açıklamalar Yaptı

Ripple CEO’su SEC Davası İle İlgili Yeni Açıklamalar Yaptı

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC’in XRP token’ıyla ilgili iddiaları ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

Brad Garlinghouse katıldığı belgesel-haber programı “Axios on HBO” nun son bölümünde şirket olarak, XRP’nin menkul kıymet olarak sınıflandırmaya karşı bir dava açmak için ayrılsa bile XRP’nin ticarete devam edeceğini söyledi.

Brad Garlinghouse

”Bir menkul kıymete sahipseniz, size bir şirketin sahipliğini verir, değil mi? Ripple ortadan kalkarsa, XRP işlem yapmaya devam eder.”

Ayrıca Garlinghouse, token’ın bir menkul kıymet olabileceğini iddia eden dünyadaki tek ülkenin ABD olduğunu da sözlerine ekledi.

Ripple, Aralık ayında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından XRP’yi kayıtsız bir menkul kıymet olarak sunmakla suçlayan bir dava ile karşılaşmıştı. Bununla birlikte, son Tetragon kararının gösterdiği gibi, mahkeme token’ın yasal statüsünü belirlemede son söz hakkına sahip olacak.

Eski CEO Chris Larsen ile birlikte davada davalı olarak da adlandırılan Ripple yöneticisi, SEC’in yaptırım eyleminin tüm sektörü olumsuz etkileyeceğini söyledi:

”Bu sadece Ripple için kötü değil. Amerika Birleşik Devletleri’nde kripto için genel olarak kötü ve bu faaliyeti yönlendiriyor, bu girişimcilik faaliyetini Amerika Birleşik Devletleri dışında yürütüyor. Bunun kripto endüstrisi için kesinlikle yetersiz olduğunu düşünüyorum.”

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
4.09%
$42,723.00
$1,747.37
Ethereum (ETH)
5.76%
$2,926.73
$168.58