bitcoin
Bitcoin (BTC) $60,415.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,026.14
tether
Tether (USDT) $0.999718
binance-coin
Binance Coin (BNB) $473.06
Ana SayfaKripto Para HaberleriAltcoinRipple CEO'su SEC'in Kripto İçin Net Bir Çerçeve Vermediğini Söyledi

Ripple CEO’su SEC’in Kripto İçin Net Bir Çerçeve Vermediğini Söyledi

SEC, son zamanlarda hem Ripple davası ile hem de kripto paraların bir düzene oturtulması ile uğraşıyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), tarafından dava edilen ve bu süreç ile boğuşan Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, komisyonun kripto paralar ile ilgili hiçbir çerçeveye sahip olmadığını söyledi.

Ripple CEO’su, SEC’in Net Olmadığını Söyledi

SEC’in kripto paralar konusunda net tavırlar içerisinde olmadığını belirten Garlinghouse, piyasa gözlemcisinin konu hakkındaki eksikliğinin giderilmesi gerektiğini belirtti. Garlinghouse, konu ile ilgili tweet attı ve şu ifadeleri kullandı:

“SEC’in kripto için net bir çerçeve sağlamayı reddetmesi nedeniyle Amerikan inovasyonu yolda. SEC, sektörle birlikte çalışmak yerine, şirketlerle olan toplantılarını, yaptırım eylemleri için öncü olarak kullanıyor”

Ripple CEO’sunun tweetleri, Fox Business Friday programına katıldığında yine bu sözleri ile tartışma yaratmıştı. Garlinghouse, programda,

“Bu endüstrinin Amerika Birleşik Devletleri’nde gelişmesini istiyorsak, netlik olması gerekiyor. SEC başkanı “hey, netlik var” demeye devam edemeyecek” ifadelerini kullandı. CEO, daha sonra “Kongreyi netleştirmek için yeni yasalar yazmaya” çağırdı. Garlinghouse, “Bu iki şeyin var olamayacağını” vurguladı.

Ripple CEO Brad Garlinghouse

Netlik Sağlanmadan Ripple’ın Listelenmesine İzin Verildi

SEC’in CEO’su Garlinghouse, yakın zamanda kripto borç verme konusunda çalışmalar yürüten Coinbase’e dava açma tehdidinde bulunması konusunu örnek göstererek çerçevenin bir an önce gelmesi gerektiğini söyledi. Dava açma tehdidi sonrasında Coinbase geri adım atmıştı.

Ripple’ın 8 yıl boyunca borsalarda listelendiğini ve bu süre zarfında herhangi bir müdahalenin olmadığını belirten Garlinghouse, bir anda dava konusu olduklarını ve bunun da XRP’nin yüzde 60 düşmesine neden olduğunu bir kez daha yineledi. 8 yıllık zaman diliminde 10 bin yatırımcının kripto para ile ticaret yapmaya başladığına dikkat çeken CEO Garlinghouse, bu kişilerin SEC’e toplu dava açtığın söyledi.

“XRP’nin Amerika Birleşik Devletleri’nde çok serbestçe listelenmesine ve işlem görmesine izin verdiğini” ekledi. Sonuç olarak, “giderek daha fazla insan dahil oldu” ve XRP “sekiz yıl boyunca işlem gördü ve ardından [SEC] fiyatı yüzde 60 veya yüzde 70 oranında düşüren bir dava ile geldiler”

Garlinghouse, “Amaç düzenli piyasalarsa ve amaç yatırımcıları korumaksa, SEC’in ana görevinin ne olduğuna dair büyük resmi gözden kaçırdığımızı düşünüyorum.”

Ripple yöneticisine Gary Gensler’in Ripple, XRP ve tüm kripto işiyle son oyununun ne olduğu soruldu. O cevapladı:

“Sanırım kriptonun düzenlendiği gerçeğini gözden kaçırıyoruz. CFTC tarafından düzenlenir, FinCEN, ABD hazinesi olsun, diğer devlet kurumları tarafından düzenlenir. Bu yüzden, SEC çalışanlarının gelip ‘hey, burası Vahşi Vahşi Batı, düzenlemeye tabi değil’ dediğini duyduğumda, bu tamamen doğru değil”

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
1.06%
$60,415.00
$640.40
Ethereum (ETH)
1.55%
$4,026.14
$62.41