bitcoin
Bitcoin (BTC) $34,308.00
ethereum
Ethereum (ETH) $1,954.62
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $297.30
Ana SayfaKripto Para HaberleriRipple Bir Milyar XRP'nin Kilidini Açtı

Ripple Bir Milyar XRP’nin Kilidini Açtı

Ripple önceki gün 1 milyar adelik Ripple Coinin kilidini daha açtı.

XRP’nin bağlı olduğu Ripple şirketi önceki gün, eylül ayının başında, düzenli olarak açtığı XRP kilitlerinden birini daha açtı. 1 milyar adetlik bu kilit açma işlemi sonucunda kilidi açılan XRP’ler depolama cüzdanlarından transfer cüzdanlarına gönderildi.

Bu gelişme aslında XRP takipçilerinin her ay yaşadığı bir durum. Ancak son dönemde özellikle sosyal medyada kullanıcılar buna çok tepki gösteriyor. Zira şirketin sattığı coinler yüzünden XRP fiyatının aşırı düşüş yaşadığını düşünüyorlar.

Ripple firması şuana kadar 55 milyar XRP’lik fonun kilidi açmış oluyor. Açtığı bu XRP’leri bir takım şirket harcamaları kullanıyor firma. Şirketin önde gelenlerinden Brad Garlinghouse’a göre yapılan XRP işlemlerinin son derece olağan olduğunu ifade etti. Yetkilinin yaptığı açıklamada ayrıca fiyat düşüşünün bununla ilgisi olmadığı söylendi.

Her ne kadar firma yetkilileri kendisini savunsa da, uzun bir süredir düşüş trendi yaşayan XRP’nin bu satışlardan etkilenip etkilenmediği bir tartışma konusu olmaya devam edecek. Hali hazırda 0,2 dolardan işlem göre XRP market hacmi olarak hala üçüncü coin olma özelliğini koruyor.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.5%
$34,308.00
$1,200.78
Ethereum (ETH)
0.96%
$1,954.62
$18.76