Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Ripple Fiyatı Neden Arttı? Güney Kore Ripple'ı Destekliyor mu?

Ripple Fiyatı Neden Arttı? Güney Kore Ripple’ı Destekliyor mu?

Güney Koreli kripto para piyasası, küresel Bitcoin ticaretinin nispeten küçük bir yüzdesini oluşturuyor ancak yine de Ripple’in piyasa değerini 40 milyar dolardan 88 milyar dolara çıkarmada çok önemli bir rol oynamıştır. Ripple, 2017 yılının en iyi performans gösteren kripto varlıklarından biriydi ve değerinde 360 kat artış sağladı. Tam bir yıl önce, 1 Ocak 2017’de, tek bir Ripple yalnızca yüzde altmışın onda birisini sattı. Bugün, bir Ripple fiyatı 2.29 $ değerinde.

Ripple Fiyatı ve Değerinin Muhteşem Dönüşü

Geçen hafta Ripple, Ethereum’un küresel piyasadaki en büyük ikinci kripto para sırasına yerleşmesini sağladı ve 100 milyar dolar piyasa değerine ulaşan ilk “altcoin” haline geldi. Birçok yatırımcı – özellikle Ethereum ve Bitcoin sahipleri – Ripple’ın ani yükselişiyle şaşkına döndü. Forbes’e göre, analistler Ripple fiyatındaki son artışın SBI Ripple Asia ve Güney Koreli bankalar arasındaki stratejik ortaklıkların oluşumunun sonucu.

Bununla birlikte, yeni ortaklıklar ile başka bankalar da 2018 yılının ilk çeyreğinin sonuna kadar Ripple ağı üzerinden ödeme işlemeye başlayacak. Bu durum, bazılarının, bu ortaklıkların Ripple’in inanılmaz bir yükselişinin gerçek nedeni olup olmadığı sorusuna yol açtı.

Böyle bir kuşkuda olan, Ethereum odaklı Blockchain üretim stüdyosu girişimcisi Ryan Selkis şunları söyledi:

“Ripple’in bankalara sunduğu hizmet, işlemlerin atomik hızda olmasını sağlamak için altındaki akıllı şifrelemeye sahip noktadan noktaya mesajlaşma aracıdır. Kullanılan likidite modeli muhabir bankacılık ile aynıdır. Bazı bankalar ödemeleri sona erdirmek için mevcut derin likidite havuzlarına sahip olacaklar..”

Hızlı kontrol

Hiçbir bankanın ödemeleri işlemek için Ripple ağını kullanmadığı iddiası tamamen yanlıştır. Bu yılın başlarında büyük İsveç bankası SEB, yüksek profilli müşteriler adına sınır ötesi ödemeler göndererek Ripple Blockchain ağında üzerinde 180 milyon dolar kazandı. Ayrıca Tayland ve Japonya’daki bankalar da, Ripple’i kullanarak aylardır anlık işlemler gerçekleştiriyorlar. Fakat, büyük bankaların günlük olarak büyük hacim işlemlerini yapmak için Ripple kullanmadığı doğrudur.

Güney Kore Ripple’ın Arkasında

Güney Koreli kriptopara exchange platformu Korbit’in kurucusu ve CEO’su Tony Lyu, New York Times’a verdiği demeçte, Güney Kore pazarının ağır FOMO tarafından tahrik edildiğini ya da ortadan kaybolma korkusuyla anıldığını söyledi ve Ripple’ın arkasında büyük bir topluluk hareketinin var olduğunu belirtti.

Geçtiğimiz hafta, Güney Koreli platformlar Bithumb, Coinone ve Korbit de dahil olmak üzere en büyük coin alışverişini Ripple, 4.5 milyar günlük işlem hacmi ile toplam işlem hacminin yarısından fazlasını oluşturdu.

Güney Koreliler dijital para birimlerini hala primli satın alabiliyorlar. Örneğin, Bithumb’da, Ripple fiyatı şuan 2.54 dolarla işlem görüyor ve dünya ortalamasından yaklaşık %24 daha yüksek.

Bithumb üzerindeki Ripple fiyatı ve diğer kripto para birimleri

Güney Kore pazarındaki spekülasyonlar devlet politika yapıcıları için büyük bir endişe haline geldi. Güney Koreli finansal otoriteler, spekülasyonları kontrol altına almak için yabancıları ve yetersiz yatırımcıları kripto para yatırımı yapmaktan alıkoydu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Bitcoin Reklamları Hong Kong Sokaklarını Turuncuya Boyadı

Bitcoin Association of Hong Kong (BAHK) isimli bir Bitcoin topluluğu, vatandaşların "kendi kendilerinin bankaları olmaya" teşvik etmek amacıyla, Bitcoin merkezli reklamları Hong...

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...

Jim Cramer Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Değiştirdi

Daha önce, "Bitcoin yasa dışı para birimdir" diyen Jim Cramer, ABD Fed’in birkaç ay içinde trilyonlarca dolar basma girişiminin ardından BTC konusundaki...