Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Ripple İlk Üçe Geri Döndü: Kripto Para Piyasalarına Genel Bakış

Ripple İlk Üçe Geri Döndü: Kripto Para Piyasalarına Genel Bakış

Ripple, piyasa değeri açısından ilk üç kripto paraya içerisinde yer almaya tekrar başladı. Çoğu altcoin yükselirken, BTC fiyatı da 19.000$ seviyelerine yaklaştıktan sonra bir miktar geri çekildi.

Bitcoin, ikinci kez neredeyse 19.000$ seviyelerine dokunduktan sonra sakinleşti ve 18.500$ seviyelerinin altına geriledi. Şu anda ise CoinMarketCap verilerine göre 18.071$ seviyelerinde işlem görüyor. Bununla birlikte çoğu altcoin de son kazançlarını neredeyse ikiye katlamış durumda. XRP fiyatının haftalık %60 oranındaki artışı, varlığın piyasa değerine göre üçüncü en büyük kripto para birimi olan Tether‘in üstesinden gelmesine yardımcı oldu.

Bitcoin Geri Çekildi

BTC’nin en son etkileyici fiyat gelişmeleri, dün dikkate değer bir yükselişe yol açtı. Bu sefer, BTC fiyatı yaklaşık 19.000$ seviyelerine çok yaklaştı.

Bitcoin, sonraki saatlerde kademeli olarak geri çekilmeye başlasa da, beklenen fiyat seviyesinin üstesinden gelmek için başka bir girişimde bulundu, ancak işe yaramadı ve tekrar geri çekildi.

Teknik açıdan direnç çizgileri, 18.800$, 18.950$, 19.400$ ve 19.660$ fiyat etiketinde bulunuyor. Öte yandan, en yakın destek hatları ise 18.200$ ve 18.000$ seviyelerinde bulunuyor.

BTC / USD. Kaynak: TradingView

Ripple İlk Üçe Yükseliyor

Yakın zamanda başlayan altcoin patlaması, son 24 saat içinde yoğunlaştı. Ethereum, yıllık olarak 560$ seviyesinin üzerinde yeni bir yükseliş kaydetti. Ancak daha sonra 540$’lık fiyat alanına geri döndü. 20 Kasım’da ETH fiyatı 470$ seviyelerinin altında işlem görüyordu, bu da sadece iki günde ETH fiyatının %20 oranında artış yaşadığı anlamına geliyor.

XRP, 19 Kasım’da 0,28$ seviyelerinde işlem görürken kısa süre içerisinde neredeyse 0,50$ seviyelerine yükselmeyi başardı. Ripple, son hareketlerden sonra 0,44$ seviyelerine geri dönmüş olsa da, piyasa değeri açısından Tether‘i aşarak üçüncü sıraya yerleşti.

Bitcoin Cash ve Cardano, %6,5 oranında artış yaşadı. Sonuç olarak, BCH 290$ seviyelerine yaklaşırken, ADA fiyatı da 0.13$ seviyelerinin üzerine çıktı.

Bununla birlikte, Binance Coin %3, Chainlink %1.5, Polkadot %1 ve Litecoin %0.5 oranında yükseldi.

Kripto Para Fiyatları. Kaynak: Coin360

Daha düşük hacimli kripto para fiyatlarında da yükselişler yaşandı. Nano %20, Aragon %19, Status %17, VeChain %11 ve Stellar %10 oranında değer kazandı.

Bugün itibariyle, değer kaybeden ve yoğun bir şekilde geri çekilen DeFi tokenları da oldu. Yearn.Finance (YFI) %18 oranında bir fiyat düşüşü görürken, Reserve Rights ve Aave %12, SushiSwap %11 ve Quant %10 oranında düşüş yaşadı.

Bir Cevap Yazın

En Popüler

BitMEX Borsasında Margin Trading Nasıl Yapılır?

Kaldıraç sistemine ve bakiyenin yüz katına kadar margin trading işlemi yapılabilmesine imkân sağlayan BitMEX, son zamanlardaki en çok rağbet gören kripto para borsalarından biri...

Kredi Kartıyla Bitcoin ve Altcoin Alınan Siteler (2020)

Bu yazımızda 2020 yılının sonlarına yaklaşırken güvenli şekilde kredi kartıyla Bitcoin ve kripto para alabileceğiniz bir platform olan CEX.IO'dan bahsedeceğiz. 2013 yılında bulut madencilik hizmeti...

Binance Coin (BNB) Nedir?

Malta'da bulunan devasa şifreleme para birimi olan Binance Coin (BNB), Binance'in kendi şifreleme para birimidir. Dünyanın en büyük şifreleme para birimi ticareti olan Binance'in...

DeFi Dünyası

Eminence.Finance Pazartesi Gecesi Saldırıya Uğradı

Yearn.Finance (YFI) kurucusu Andre Cronje'nin tamamlanmamış DeFi protokolü Eminence.Finance Pazartesi gecesi saldırıya uğradı. Saldırgan, kullanıcılar tarafından yatırılan Eminence'den 15 Milyon Dolar harcadı ve ardından 8...

DeFi Protokolü bZx Bir Kez Daha Saldırıya Uğradı!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) borç verme protokolü bZx dün gece bir kez daha saldırıya uğradı ve akıllı sözleşmelerindeki hatalı bir kod nedeniyle 8 Milyon Dolar'dan...

BOND Token Fiyatı Kısa Süre İçinde %13.800 Arttı

Piyasaya sürüldüğü sırada 1.33$ seviyelerinde işlem gören BarnBridge adlı DeFi projesinin yerel tokenı BOND, %13.800 oranında bir değer artışı yaşadı. Yeni bir DeFi projesi olan...