bitcoin
Bitcoin (BTC) $48,937.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,111.10
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $558.24
Ana SayfaKripto Para HaberleriAltcoinRipple Mısır'ın En Büyük Bankası ile Ortaklık Kurdu

Ripple Mısır’ın En Büyük Bankası ile Ortaklık Kurdu

Ripple cephesinde önemli bir gelişme yaşandı, Mısır’ın en büyük bankası Mısır Ulusal Bankası (National Bank of Egypt) RippleNet ağına katıldı.

Bu yeni gelişmeyle birlikte Ripple, MENA bölgesindeki varlığını artırmaya başladı. San Francisco merkezli şirket, Mısır Ulusal Bankası ile ortaklık kurduğunu bugün duyurdu. Ülkenin varlıklar açısından en büyük bankacılık kurumu olan Mısır Ulusal Bankası, 1898’de kuruldu ve şimdi Birleşik Arap Emirlikleri’nden LuLu Uluslararası Borsası aracılığıyla havale girişlerini kolaylaştırabilecek.

Mısır Ulusal Bankası (National Bank of Egypt)

Mısır, denizaşırı işçilerin geçen yıl eve tahmini olarak 24,4 milyar dolar gönderdiği, dünyanın altıncı en büyük havale alıcısı konumunda. Ripple’ın Güney Asya ve MENA MD’si Navin Gupta, yaptığı açıklamada hızlı ve ucuz havalelerin önemini vurguladı ve şunları söyledi; 

”Bugün hızlı, güvenilir ve ucuz bir şekilde para gönderme ve alma yeteneği, her zamankinden daha büyük bir rol oynamaktadır. Ripple, MENA bölgesinin finansal altyapısını desteklemek ve Mısır toplumu için sorunsuz bir sınır ötesi ödeme deneyimi sağlamak için NBE ve LuLu Exchange ile ortaklık yapmaktan gurur duyuyor.”

Bununla birlikte, Ripple geçen Ocak ayında Abu Dabi merkezli Lulu Finansal Holdings ile ortaklık kurmuştu. MENA bölgesi yıllardır şirket için ideal bir yer konumunda. 2018 Şubat ayında şirket, Suudi Arabistan’ın merkez bankasıyla krallığın bankacılık kurumlarının teknolojisinin yardımıyla ödemeleri gerçekleştirmesine izin vermek için bir anlaşma yaptı. 

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
7.51%
$48,937.00
$3,675.17
Ethereum (ETH)
1.16%
$4,111.10
$47.69