bitcoin
Bitcoin (BTC) $60,848.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,102.91
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $481.03
Ana SayfaKripto Para HaberleriAltcoinRipple, MoneyGram'daki Hisselerinin Bir Kısmını Satıyor

Ripple, MoneyGram’daki Hisselerinin Bir Kısmını Satıyor

Ripple, geçen yıl yatırım yaptıktan sonra MoneyGram’daki hissesinin üçte birini ilk kez satıyor.

Yaşanan bu gelişme, Cuma günü ABD Menkul Kıymetler Borsa Komisyonu‘na sunulan bir dosyada ortaya çıktı. Ripple, 31 Mart 2021’e kadar 4 Milyon MoneyGram hissesini kendi adına satması için isimsiz bir finans kurumu yetkilendirdiğini söyledi.

Yapılacak satıştan sonra Ripple, hala 2.3 Milyon MoneyGram (MGI) hissesine ve ona ek olarak 5.9 Milyon hisse satın alma hakkı veren ve toplamı 8.2 Milyon hisseye ulaşan bir garantiye sahip olacak. Sonuç olarak bakıldığında yüzdelik hisse açısından bakıldığında, toplam hisseler yaklaşık %33’ü satılıyor.

Bir Ripple sözcüsü yaptığı bir söyleşide; “Bu, Ripple’ın MGI yatırımından bazı kazançlar elde etmek için tamamen mantıklı bir mali karardır ve hiçbir şekilde ortaklığımızın mevcut durumunun bir yansıması değildir” dedi.

Nitekim, Ripple’ın ilk yatırımından bu yana MGI hisse senedi fiyatı yükseldi. Haziran 2019’da Ripple, MGI hisselerini her birini 4.10$’dan satın aldı şu anda ise hisseler yaklaşık 7.45$’dan işlem görüyor. Sonuç olarak Ripple, bu yatırımından %80 kazanç sağlamış durumda.

Sözcü; “Satıştan sonra MoneyGram’da önemli bir hissedar olarak kalacağız. Bir yıldan biraz daha uzun bir süre içinde inanılmaz ilerleme kaydettik ve sınır ötesi ödemeleri dönüştürmek için MoneyGram ile birlikte çalışmaya devam etmeyi dört gözle bekliyoruz” dedi.

Ripple ve MoneyGram, MGI’in sınır ötesi ödeme işinin bir parçası olarak forex yerleşimlerinde XRP‘den yararlanmak için geçen yıl ortaklık kurdu. Anlaşmanın bir parçası olarak Ripple, MGI’a 50 Milyon Dolar yatırım yaptı. Ortaklık sözleşmelerinin Temmuz 2023’te sona ermesi planlanıyor.

Ripple, 50 Milyon Dolar’lık yatırımın yanı sıra, havale süreçlerinde de dijital varlığın kullanılması için XRP’de MoneyGram’a düzenli teşvikler sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.72%
$60,848.00
$438.11
Ethereum (ETH)
1.48%
$4,102.91
$60.72