bitcoin
Bitcoin (BTC) $41,759.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,854.72
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $335.57
Ana SayfaKripto Para HaberleriAltcoinRipple, PayString Adında Yeni Bir Ödeme Ürünü Çıkarıyor

Ripple, PayString Adında Yeni Bir Ödeme Ürünü Çıkarıyor

Ripple, “PayString” adlı olası yeni bir ödeme ürünü için ticari marka başvurusunda bulundu. Başvuru, 6 Kasım’da Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) yapıldı.

Ancak bazı topluluk üyeleri bunun yeni bir ürün değil, stratejik ve taktiksel bir marka yenilemesi olduğunu düşünüyorlar.

Yeni Ürün: PayString

Yapılan ticari marka başvurusu USPTO tarafından 13 Kasım Cuma günü kabul edildi ancak çok fazla bilgi verilmedi.

Yapılan açıklamaya göre PayString; bilgisayar ağı üzerinden fiat para birimlerinden ve sanal para birimlerinden havale, parasal hediyeler alma, ödeme ve bir bilgisayar ağı üzerinden fiat para birimlerini ve sanal para birimlerini takas etmeye yönelik parasal hizmetlerde kullanılacak.

Bu, Ripple‘ın sınır ötesi ödemeler için dünya çapındaki ödeme sağlayıcılarına ve bankalara dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) sağlamasını içeren mevcut iş modeliyle de uyumlu. Bu firmalardan bazıları Ripple’ın XRP kripto para birimini kullanıyor.

Ancak bu yeni ticari marka tescili ile ilgili olan en ilginç şey, ”PayID” ile büyük benzerlikler taşıması.

Yeni PayString Markası, PayID’nin İkamesi mi?

Ripple meraklıları, PayString markasının, Ripple’ın bu yıl Haziran ayında ABD ticari marka ofisine sunduğu PayID ile aynı açıklamaya sahip olduğunu belirtiyorlar. Bir kullanıcı, Ripple’ın PayID hizmetinin adını ticari marka ihlali nedeniyle PayString olarak değiştirmiş olabileceğini söyledi.

Ağustos ayında, Avustralya’nın önde gelen 13 finans kurumuna ait bir kamu şirketi olan New Payments Platform Australia (NPPA), PayID markasının ihlali iddiaları nedeniyle Ripple’ı mahkemeye taşımıştı. Bu yüzden Ripple, hizmetlerini Avustralyalı müşterilere sunmaya devam etmek için marka kimliğini yenilemiş olabilir.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.37%
$41,759.00
$1,407.28
Ethereum (ETH)
5.13%
$2,854.72
$146.45