Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Ripple, R3 Yazılım Şirketinin Merkezsiz Ödeme Sistemine Ekleniyor

Ripple, R3 Yazılım Şirketinin Merkezsiz Ödeme Sistemine Ekleniyor

Blockchain yazılım şirketi R3, rakibi olan Ripple şirketinin kripto parası olan XRP’nin, bugünkü yeni bir ödeme planı platformu olan Finextra’da desteklenen ilk kripto para olacağını açıkladı.

İsmini Corda Settler’dan alan yeni, açık kaynak kodlu, Corda tabanlı merkezi olmayan uygulama (CorDapp), Corda blok zincirinde yükseltilen ödeme yükümlülüklerinin, kripto para birimlerini ya da varlıklarını destekleyen herhangi bir paralel ödeme rayı üzerinden, ya da kriptografik ödeme kanıtı sağlayabilen herhangi bir geleneksel ödeme rayı üzerinden ödenmesine izin verdiğini bildirdi. “Ödeme rayı”, bir ödeme platformuna veya bir ödeme yapandan diğerine (bir alacaklıya) para transfer edilmesini sağlayan ağın terimidir.

CorDapp’ın gelecekteki bir versiyonun, ertelenmiş net anlaşmanın yanı sıra gerçek zamanlı brüt ödemeleri de destekleyeceği söyleniyor.

R3’ün Baş Teknik Sorumlusu Richard Gendal Brown şunları söyledi:

“Corda Settler’ın ve ilk çözüm mekanizması olarak XRP’ye desteğini göstermesi, dünyanın en etkili kripto ve blok zinciri topluluklarının ikisinin birlikte yürütebileceği güçlü ekosistemlerin, nasıl birlikte çalışabileceğini gösterecek olan önemli bir adımdır.”

Gendal Brown’ın R3 ve XRP’nin işbirliğindeki olumlu gelişmeye olan katkısı, bu Eylül’de sona erecek olan Ripple Labs ve R3 Konsorsiyumu arasında karşılıklı olarak anlaşmaya varılmış bir anlaşmaya dair yıl boyu süren bir hukuk anlaşmazlığına işaret ediyor.

Gendal Brown, iki endüstri devi arasındaki işbirliğinin, dijital varlıkların para transfer etmek ve ödeme yapmak için ne kadar yaygın kabul edildiğini ve kullanıldığını gösteren bir sonraki mantıklı adım olduğunu ekledi.

XRP, basın zamanından bu yana, kasvetli olan kripto piyasasında kayıplara uğruyor. Gün içinde %4, son 30 günde %26’lık kayıp gören XRP, şuan için 0.34 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Ayrıca dün, Brezilya’nın en büyük özel bankası, bu hafta, küçük krediler için Corda tabanlı bir platform oluşturmak üzere Birleşik Krallık Bankası Standard Chartered ile ortaklık kurdu.

Bu ay ise, SBI Ripple Asia, Corda platformunu kullanarak dolandırıcılıkla mücadele etmek için Japonya Ödeme Kartı Konsorsiyumu ile ortak bir konsept (PoC) kanıtı açıkladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Jim Cramer Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Değiştirdi

Daha önce, "Bitcoin yasa dışı para birimdir" diyen Jim Cramer, ABD Fed’in birkaç ay içinde trilyonlarca dolar basma girişiminin ardından BTC konusundaki...

Bitcoin Fiyatı 10.000 Dolar Üzerinde Tutunabilir mi? – BTC Fiyat Analizi

Son 48 saat içinde küresel kripto piyasası 11 Milyar Dolar değer kazanmasına rağmen, Bitcoin fiyatı bugün itibariyle 10.420$ ile 9.950$ arasında gidip...

BTC – Tesla Korelasyonu, Hızlı Bir Bitcoin Fiyat Yükselişine Yol Açabilir Mi?

Tesla ve Bitcoin fiyatı keskin bir düzeltmeden sonra yeniden yükseldi. Bu yükseliş sonrası analistler BTC ile S&P 500 korelasyonunu daha yakından incelemeye...

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...