bitcoin
Bitcoin (BTC) $43,030.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,969.73
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $358.74
Ana SayfaKripto Para HaberleriAltcoinRipple, SEC Davasında Önemli Bir Avantaj Elde Etti

Ripple, SEC Davasında Önemli Bir Avantaj Elde Etti

Ripple, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile devam eden davasında önemli bir avantaj elde etti.

BeinCrypto tarafından yapılan bir habere göre, ABD Bölge Mahkemesi Yargıcı Sarah Netburn, Perşembe günü verdiği bir karar ile SEC’in Kurumsal Finansman Bölümü eski direktörü William Hinman’ın ifadesine başvurulmasını kabul etti.

Hinman, Haziran 2018’de yaptığı bir konuşmada, Ethereum ağı ve merkezi olmayan yapısına dayanarak mevcut Ethereum teklifleri ve satışlarının menkul kıymet işlemleri olmadığını söylemişti.

Bu durum XRP’nin bir menkul kıymet olmadığı iddiasına katkı sağlayabilir. Eğer SEC’den herhangi bir itiraz gelmezse Ripple, Hinman’dan o sırada ETH konusundaki kararının ardındaki mantık hakkında ifade vermesini isteyebilir.

SEC

SEC, personeli veya bireysel komisyon üyeleri aracılığıyla değil, yalnızca icra eylemleri yoluyla konuşuyor. Bu nedenle Hinman’ın şimdiye kadar söylediği her şeyin müzakere olarak ayrıcalıklı olduğunu savundu. Ayrıca Düzenleyici, Hinman’ın görevden alınması durumunda Muafiyet 5 olarak da bilinen müzakere süreci ayrıcalığının uygulanacağını da söyledi.

Bununla birlikte Yargıç Netburn, bunun sıradan bir SEC uygulama davası olmadığını belirtti. Bununla birlikte Hinman’ın ifadesinin sel kapaklarını açmayacağını söyledi. Davanın piyasalarda önemli politika kararları içerdiğini, ihtilaflı miktarın önemli olduğunu ve bu davada kamu menfaatinin önemli olduğunu belirtti.

Bilindiği gibi Aralık 2020’de SEC, CEO Brad Garlinghouse ve kurucu ortak Chris Larsen’in XRP token satışlarıyla kayıtsız, devam eden dijital varlık menkul kıymetleri teklifi yürüttüğünü iddia etmişti.

Haziran ayının sonlarında ise SEC, XRP Ordusu olarak da bilinen Ripple meraklılarını sosyal medyada yanlış açıklamalar yapmakla suçlamıştı.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.83%
$43,030.00
$1,648.05
Ethereum (ETH)
5.99%
$2,969.73
$177.89