bitcoin
Bitcoin (BTC) $60,393.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,039.64
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $474.65
Ana SayfaKripto Para HaberleriAltcoinRipple: SEC, XRP'nin Güvenlik Durumu Hakkında Borsaları Uyarmadı

Ripple: SEC, XRP’nin Güvenlik Durumu Hakkında Borsaları Uyarmadı

Birçok kişinin takip ettiği Ripple ve SEC arasındaki davanın ön duruşması bugün gerçekleşti. Ripple, SEC’i 2019 yılında XRP’nin güvenlik durumu konusunda borsaları uyarmamakla suçluyor.

Bugünkü ön duruşma konferansında, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse‘u temsil eden avukat Matthew Solomon, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun 2019 ve öncesinde gerçekleşen çok sayıda tartışmada XRP’nin menkul kıymetler durumu hakkında borsalar da dahil olmak üzere piyasa aktörlerini uyarmadığını iddia etti.

Solomon‘a göre Garlinghouse, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından açılan davanın reddedilmesi için şimdiden bir dilekçe verdi.

Avukat, müvekkilinin XRP’nin potansiyel olarak bir yatırım sözleşmesi olarak sınıflandırılabileceğini bilmediğini söylerken, SEC’in davasının merkezindeki suçlama olan Ripple’ın üst düzey yöneticisinin Ripple’ın satışlarına yardım ve yataklık etme suçunu da reddediyor.

”SEC’in iddiaları, yapmak istediklerinin tam tersini ortaya koyuyor. Bay Garlinghouse, XRP’nin bir yatırım sözleşmesi olabileceğini bilmiyordu.”

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.52%
$60,393.00
$1,521.90
Ethereum (ETH)
0.6%
$4,039.64
$24.24