bitcoin
Bitcoin (BTC) $60,188.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,032.23
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $474.33
Ana SayfaKripto Para HaberleriAltcoinRipple, SEC'ye Karşı Kendini 21 Avukatla Savunacak

Ripple, SEC’ye Karşı Kendini 21 Avukatla Savunacak

Görünüşe göre 21 avukat, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Ripple ve iki yöneticisine karşı açtığı davayla mücadele etmeye hazırlanıyor.

Mahkeme belgelerine göre, dört avukat şirketin genel müdürü Brad Garlinghouse‘u, dördü kurucu ortak Chris Larsen‘i ve 13 avukat da Ripple şirketini temsil edecek.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)

SEC, Ripple’ın XRP‘yi piyasaya sürüldüğünde yasadışı bir şekilde kayıtsız bir menkul kıymet olarak sattığını iddia ediyor. Salı günü komisyon, SEC’in İcra Dairesi’nin vekil direktörü Marc P. Berger‘in bu ay ayrılacağını duyurdu.

Ayrıca Ripple’a ek olarak Berger; Robinhood, Credit Suisse Securities, New York Borsası, JP Morgan Securities, Deutsche Bank AG, Herbalife Nutrition, Stryker Corp, General Electric, Hertz ve Telegram Group‘a karşı da harekete geçti.

Bununla birlikte, başkan seçilen Joe Biden‘ın SEC’in bir sonraki başkanı olarak Gary Gensler‘ı seçeceği söyleniyor. Ayrıca Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun eski başkanı, daha önce XRP’nin menkul kıymet özelliklerine sahip olduğuna dair güçlü bir durum olduğunu söylemişti.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.72%
$60,188.00
$1,637.11
Ethereum (ETH)
0.68%
$4,032.23
$27.42