bitcoin
Bitcoin (BTC) $49,467.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,166.35
tether
Tether (USDT) $1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $564.61
Ana SayfaKripto Para HaberleriRipple ve SEC Arasındaki Son Görüşmenin Detayları

Ripple ve SEC Arasındaki Son Görüşmenin Detayları

Ripple ve SEC arasında yaşanan davanın yargıcı Sarah Netburn, SEC’nin, şirketin ortaklarından ve deniz aşırı borsalardan bilgi almak için yabancı düzenleyicilere mutabakat zaptı talepleri göndermesine izin verilip verilmeyeceği hakkında karar verdi.

Sarah Netburn, her şeyi göz önünde bulundurduktan sonra önümüzdeki günlerde kararını açıklayacak.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nda kıdemli bir duruşma avukatı olan Jorge Tenreiro, mutabakat zaptı sürecinin zorunlu olmadığını iddia ederek menkul kıymet ve para akışının bir ülkenin sınırlarında durmadığını söyledi.

”Esasen istedikleri şey sadece ABD’yi ve SEC’yi çok taraflı süreçten muaf tutmak. Menkul kıymet ve para akışı bir ülkenin sınırlarında durmuyor. Bizim için en önemli araçlardan biri, meslektaşlarımızla aramızdaki güçlü bir iş birliğidir.”

SEC ve Ripple

SEC ayrıca bu bilgilerin imtiyazlı olduğu göz önüne alındığında, mutabakat zaptı taleplerinin içeriğini ifşa etme niyetinde olmadığını da bildirdi.

Bununla birlikte şirket, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun sanıklardan haksız avantaj elde etmeye çalıştığını iddia ederek kurumun özel keşif yetkileri bulunmadığını söyledi ve SEC’yi ABD hükümetinin ağırlığından ve gücünden yararlanmakla suçlayarak mutabakat zaptı sürecinin zorunlu olduğunu iddia etti.

Michael Kellogg, SEC’nin kendi argümanını destekleyeceğini düşündüğü verileri elde etmek için kuralların kıyısından köşesinden geçerek gizlice keşif yaptığını da iddia ediyor.

”SEC’nin yaptığı şey, federal mahkeme kurallarının tamamen dışında. Dışarıdan bir taraf SEC’nin onlardan bilgi almaya çalıştığını söyleyene kadar bunu öğrenememiştik bile. Bunu bilselerdi, mahkemenin kurallarına da uyabilirlerdi.”

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
6.05%
$49,467.00
$2,992.75
Ethereum (ETH)
1.36%
$4,166.35
$56.66