bitcoin
Bitcoin (BTC) $42,809.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,938.52
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $359.91
Ana SayfaKripto Para HaberleriAltcoinRipple ve XRP Sonun Başlangıcında: Frances Coppola

Ripple ve XRP Sonun Başlangıcında: Frances Coppola

CoinMarketCap’e göre şu anda değer bakımından en büyük dördüncü kripto para birimi olan Ripple’ın XRP’si yaşam savaşı veriyor.

San Francisco merkezli Ripple şirketi tarafından kontrol edilen dijital token XRP, değerinin yarısını kaybetti. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), XRP’nin perakende müşterilere yasa dışı olarak pazarlandığını söylemesinin ardından ise serbest düşüşe geçti. .

Şimdi, birkaç küçük kripto para borsası XRP’yi platformlarından kaldırırken, traderlar ve analistler XRP’nin geleceğini sorguluyor.

Sonun Başlangıcı

Geçmişte Ripple şirketini ve XRP’yi alenen eleştiren bir finansal analist ve yorumcu olan Frances Coppola;

“Bunun sonun başlangıcı olduğunu düşünüyorum. Yatırımcılar halihazırda XRP’yi ellerinden geldiğince çabuk terk ediyorlar” dedi.

Ardından XRP ve Ripple hakkında konuşmaya devam eden Frances Cappola;

“XRP’de ticarete izin veren herhangi bir borsa potansiyel olarak yasayı çiğniyor, bu yüzden borsalar onu listeden çıkarmak zorunda” dedi.

Geçmişte çeşitli zamanlarda XRP alıp satan finans yazarı ve ticaret uzmanı Glen Goodman ise konuyla alakalı olarak;

“Bu potansiyel mahkeme davası XRP için ölümcül derecede ciddi, hatta muhtemelen ölümcül. SEC, dalga geçmiyor. Benzer kripto şirketlerine bir uyarı atışı olarak Ripple’ın bir örneğini yapmak isterse, bu davayı kazanmak için elinden geleni yapacaktır ve XRP’nin çoğu kripto borsasından çıkarılması gerekebilir” dedi.

XRP fiyatı, Spark Token Airdrop‘undan önce yükselmeye başlamıştı ve ardından yavaşça düşüşe geçmişti. Dava haberlerinden sonra ise adeta serbet düşüşe geçti ve kısa süre içinde 0,64$’dan 0,30$ seviyelerine düştü. Şu anda CoinMarketCap verilerine göre ise 0,26$ seviyelerinde işlem görüyor.

Bu haftanın başlarında Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, SEC’in XRP tokenının menkul kıymet olarak bilinen ticarete konu bir varlık olduğunu ve bu nedenle düzenlemelere tabi olduğunu savunan bir dava açtığını açıkladı. Dava, Ripple’ın 2013’ten bu yana kayıtsız menkul kıymet tekliflerinde 1,3 Milyar Dolar topladığını iddia ediyor.

OSL, Beaxy ve CrossTower adlı üç küçük kripto para borsası, XRP ticaretini ya geçici olarak yada tamamen durdurdu. Bitwise Asset Management da XRP pozisyonunu tasfiye etti.

Bu arada, dünya çapında yaklaşık 40 milyon kullanıcıya sahip olan ve devasa bir halka arz için hazırlanan dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan ABD merkezli Coinbase‘in bir sözcüsü, Ripple hakkında seçeneklerin değerlendirildiğini söyledi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.61%
$42,809.00
$1,545.40
Ethereum (ETH)
4.89%
$2,938.52
$143.69