Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Ripple (XRP) 2020 Tokyo Olimpiyatlarında Resmi Kripto Para Olacak mı?

Ripple (XRP) 2020 Tokyo Olimpiyatlarında Resmi Kripto Para Olacak mı?

XRP Resmi Kripto Para Olarak Tokyo 2020’ye gidebilir mi?

Kripto paralar ve blockchain teknolojisi hiç kuşkusuz küresel bir fenomendir, bunu koymanın başka bir yolu yoktur. Siz ve ben gibi, ileriye dönük yenilikçi inovatörler, Amerika’dan Zimbabve’ye, sürekli değişen kripto havasına ayak uydurmak için ellerinden geleni yaptılar. Ripple’ın (XRP) Tokyo’nun yaklaşan Olimpiyat etkinliğinin resmi kripto parası olması için bir kampanya başlatıldı.

On ay önce, popüler bir imza kampanya hizmeti olan Change.org‘da Ken Takahashi tarafından yönetilen bir kullanıcı, “Tokyo 2020 Olimpiyatları’nın resmi kripto para birimini seç!” Başlıklı bir kampanya başlattı. XRP, tüm zamanların en yüksek seviyelerine yaklaşıyordu ve kampanyada çok az ilgi vardı. Ancak Takahashi’nin kampanyası kripto dünyasında yankı buldu ve kampanya şu an bunu yazmadan sadece birkaç saat önce 10.000’den fazla imza aldı.

Bunun ardındaki mantık nedir?

Bu hareketin ardındaki beyni açıkladığı gibi, Olimpiyatlar insanlığın en büyük başarısı olarak lanse edilirken, bu oyunlar ev sahibi ülke ekonomisine ve altyapısına çok fazla stres yaratıyor. Brezilya’nın son Rio Olimpiyat oyunları, büyük bir ihtimalle, Brezilya’nın kendisini olumsuz etkilemiştir. Bu ülke, Olimpiyatların göze çarpan bir gösteri olmasını sağlamak için milyarlarca dolar harcadı. Ancak, Takashi’nin yazdığı gibi, sorun dalgalanan döviz kurları ile sonuçlanan alıcıların akınına uğrayan yerel döviz satıcılarıyla daha fazla.

Turistler ülkeye girerken, yerel para birimlerini talep ederek, (Pekin 2008 ve Rio 2016’da da görüldüğü gibi) döviz kurlarında uzun hatlara neden oluyorlar. Karışık döviz kurları ve dil engelleri sorunu daha da karmaşıklaştırıyor.

XRP’nin arkasındaki şirket olan Ripple Labs‘ın, Olimpiyat olayları sırasında çok çeşitli sınır ötesi ödemeleri ve XRP bulunduran döviz büroları oluşturduğunu, bir ülkenin ekonomisindeki stresi frenlemek için XRP kullanıldığını görmek güzel olabilir.

Kampanyanın başlatıcısı, hızlı işlem sürelerinin, düşük ücretlerin ve Ripple’ın şirket içi kripto varlığının güvenliğinin “bu sorunun çözümü için büyük bir katkı olacağını” iddia etti. Bu, sadece bir teori değil, MoneyTap olarak, Japonya odaklı, Ripple destekli bir ödeme hizmeti birkaç gün önce piyasaya sürüldü. Bu servis kullanıcıların Ripple’ın xCurrent ödeme çözümü ile gerçek zamanlı, sıfır ücrete tabi yurt içi ödeme yapabilmelerini sağlıyor.

Ancak, açıkçası, varlığın hala ana akımda çekiş kazanması nedeniyle XRP’yi Olimpiyatların tek kriptosu olarak olarak Tokyo’ya getirmek biraz erken bir söylem olabilir. Zira, oyunlara hala iki yıldan biraz daha uzun bir zaman var, bu yüzden o zamana kadar neyin değişebileceğini kestiremeyiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Pantera Capital: Gelecekteki Enflasyon Kripto Para Fiyatlarını Artıracak

Kripto odaklı girişim şirketi Pantera Capital yöneticileri, gelecekteki enflasyonun Bitcoin ve diğer kripto varlıkların fiyatlarını artıracağını düşünüyor. Yeni bir...

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.