Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Ripple (XRP) 48 Saatte %36 Yükseldi, Kripto Piyasası 2 Milyar Dolar Genişledi

Ripple (XRP) 48 Saatte %36 Yükseldi, Kripto Piyasası 2 Milyar Dolar Genişledi

Geçtiğimiz 24 saat içinde, Ripple %10’luk bir artış gösterdi. Bitcoin, Etereum ve EOS dahil olmak üzere küresel pazardaki büyük kripto para birimleri ripple’ın piyasayı yönlendirmesiyle %2 ila %5 arasında artış gösterdi.

18 Eylül’den bu yana, 48 saat içinde, Ripple blockchain ağının yerel kripto para birimi olan XRP’nin fiyatı %36.5’ten fazla arttı.

Kripto para topluluğundaki teknik analistler, son 24 saatte XRP tarafından gösterilen trend dönüşüne karşı umutlu olduklarını dile getirdiler.

Ripple Rallisinin Arkasında Ne Var?

Önceki XRP rallilerinden farklı olarak, Ripple’ın fiyatındaki ani artış belirli bir olaylar dizisi tarafından tetiklenmedi. Daha ziyade, ETH’nin hızlı toparlanmasına benzer şekilde, Temmuz ve Ağustos boyunca XRP’nin fiyatlarındaki dik düşüşün piyasada aşırı satım koşullarını göstermesine yol açması muhtemel.

XRP, Haziran sonunda Bitcoin gibi diğer ana kripto para birimlerine kıyasla aşağı yönde yoğun bir hareket yaşadı. XRP’nin fiyatı 21 Haziran’da yaklaşık 0,54 dolardı ve iki ay içinde XRP %46 oranında düşerek 0.29 doları gördü. Aynı dönemde, Bitcoin fiyatı sadece %9 düşüşle 6,700 $’dan 6,100 $’ a düştü.

Geçtiğimiz yedi gün içinde, XRP ve Ripple anahtar kelimelerinin sosyal medya etkinlikleri, büyük ölçüde, Ripple’ın Ekim’e göre yeni bir kripto para birimi ürünü açıklamasından dolayı önemli ölçüde arttı. Ripple çevresindeki sosyal medya aktivitesinin artması muhtemelen XRP’nin hype artışına neden oldu.

Ripple’deki stratejik hesapların küresel başkanı Marcus Treacher, kısa bir süre önce, RippleNet’in 40 ülkede hızlı bir şekilde genişleme deneyimini yaşadığını ve daha hızlı ve şeffaf bir ödeme sistemi uyguladığını söyledi.

Treacher genişleyen operasyonlar için şunları aktardı;

“RippleNet için en yeni pazar koridorlarının, geçen seneye göre 2 Milyar doların üzerinde potansiyeli var: InstaReM ve RationalFX; Malezya, Vietnam, Endonezya, Sri Lanka ve Bangladeş’te yeni koridorlar açtı. Remitr ve FlutterWave; Kanada, Afrika ve Nijerya’ya RippleNet koridoru oluşturdu. BeeTech ve InstaReM; Brezilya’dan İspanya, İtalya, Almanya, Fransa ve Portekiz’e koridorlar oluşturdu.”

RippleNet’in hızlı büyümesi, Ripple’ın Ekim ayında bir ürün sürümüyle ilgili duyurusu ve kripto-para değişimi piyasasının gösterdiği kısa vadeli bir eğilimin tersine çevrilmesi, XRP’nin kısa sürede bu kadar büyük bir marjın artmasına neden oldu.

Pazarın Durumu

Kripto para biriminin önümüzdeki günlerde hız kazanmasını sağlamak için Bitcoin’in hacminin 4 milyar dolar seviyesinin üzerinde kalması gerekmekte.

Geçtiğimiz 24 saat içinde, Bitcoin hacmi 4,2 milyar doların üzerinde kalırken, küresel kripto para piyasalarının hacmi 10 milyar dolardan 12 milyar dolara çıktı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...

Pantera Capital: Gelecekteki Enflasyon Kripto Para Fiyatlarını Artıracak

Kripto odaklı girişim şirketi Pantera Capital yöneticileri, gelecekteki enflasyonun Bitcoin ve diğer kripto varlıkların fiyatlarını artıracağını düşünüyor. Yeni bir...