Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Ripple (XRP) Vizyonunu Genişletmeye Hazırlanıyor

Ripple (XRP) Vizyonunu Genişletmeye Hazırlanıyor

Ripple’ın yeni terfi teknoloji müdürü David Schwartz, Ripple (XRP) ve kripto paraların geleceği için vizyonunu genişletiyor.

Schwartz, Forbes ile yapılan yeni bir röportajda, Ripple’ın üç gün veya daha uzun bir süre içinde uluslararası işlemlerini düzenleyen geleneksel küresel ödeme ağı SWIFT ile yollarını ayırmaya yönelik planlarını açıkladı.

“SWIFT gibi bir ödeme ağı oluşturmak istiyoruz. Ancak yerleşimin, paranın gerçek hareketinin, yüzeyin altındaki gerçek tesisatın, merkezi olmayan, açık bir ağ olacağı bir yer. Amaç, görünmez olarak ve bilgi kadar kolay hareket eden paradır.”

Schwartz ayrıca, neden ilk olarak Bitcoin ve kripto paralara çekildiğini ve neden küresel ekonomideki herkes için adil bir oyun alanı yaratma gücüne sahip olduğuna inandığını anlattı.

“Hiçbir banka benimle iş yapmazsa, mahkemede bir duruşma olmuyor, kanunu okumadım ve beni suçlayanlarla yüzleşemiyorum. Yasaları, kolluk kuvvetlerinin sahip olması gereken normal korumalardan herhangi birine sahip olmayan bir şekilde uygularlar. Ve bu, felsefi olarak, beni rahatsız ediyor. ”

Schwartz, 2011’in başlarında Ripple için ilk kodu tasarlamaya başladığında, kripto para biriminin vaat edilip gerçekleştirilemeyeceğini ve XRP’nin uygulanabilir bir ekosistem olma potansiyeline sahip olup olmadığını anlayabilmesinden bir buçuk ay önce başladığını söyledi.

“Amacım başlangıçta doğru olup olmadığını görmek içindi. Ve sonra, muhtemelen bir buçuk ay sonra, ona kanıtladığım noktaya ulaştık. Evet, bu işe yarayacaktı, bu mümkündü ama bunun ne işe yaradığını bilmiyorduk. Yeni bir malzeme icat etmek gibiydi. Gerçekten hafif mi? Gerçekten güçlü mü? Üretilebilir mi? Dayanıklı mı? Ve sonra, tüm bu özelliklere sahip olduğunuzda, bunun için bazı kullanım durumları var mı? ”

Orjinal Forbes makelesine buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...

Jim Cramer Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Değiştirdi

Daha önce, "Bitcoin yasa dışı para birimdir" diyen Jim Cramer, ABD Fed’in birkaç ay içinde trilyonlarca dolar basma girişiminin ardından BTC konusundaki...

Pantera Capital: Gelecekteki Enflasyon Kripto Para Fiyatlarını Artıracak

Kripto odaklı girişim şirketi Pantera Capital yöneticileri, gelecekteki enflasyonun Bitcoin ve diğer kripto varlıkların fiyatlarını artıracağını düşünüyor. Yeni bir...

DeFi Protokolü bZx Bir Kez Daha Saldırıya Uğradı!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) borç verme protokolü bZx dün gece bir kez daha saldırıya uğradı ve akıllı sözleşmelerindeki hatalı bir kod nedeniyle 8...