Ripple (XRP) Vizyonunu Genişletmeye Hazırlanıyor

Ripple’ın yeni terfi teknoloji müdürü David Schwartz, Ripple (XRP) ve kripto paraların geleceği için vizyonunu genişletiyor. Schwartz, Forbes ile yapılan...

0

Ripple’ın yeni terfi teknoloji müdürü David Schwartz, Ripple (XRP) ve kripto paraların geleceği için vizyonunu genişletiyor.

Schwartz, Forbes ile yapılan yeni bir röportajda, Ripple’ın üç gün veya daha uzun bir süre içinde uluslararası işlemlerini düzenleyen geleneksel küresel ödeme ağı SWIFT ile yollarını ayırmaya yönelik planlarını açıkladı.

“SWIFT gibi bir ödeme ağı oluşturmak istiyoruz. Ancak yerleşimin, paranın gerçek hareketinin, yüzeyin altındaki gerçek tesisatın, merkezi olmayan, açık bir ağ olacağı bir yer. Amaç, görünmez olarak ve bilgi kadar kolay hareket eden paradır.”

Schwartz ayrıca, neden ilk olarak Bitcoin ve kripto paralara çekildiğini ve neden küresel ekonomideki herkes için adil bir oyun alanı yaratma gücüne sahip olduğuna inandığını anlattı.

“Hiçbir banka benimle iş yapmazsa, mahkemede bir duruşma olmuyor, kanunu okumadım ve beni suçlayanlarla yüzleşemiyorum. Yasaları, kolluk kuvvetlerinin sahip olması gereken normal korumalardan herhangi birine sahip olmayan bir şekilde uygularlar. Ve bu, felsefi olarak, beni rahatsız ediyor. ”

Schwartz, 2011’in başlarında Ripple için ilk kodu tasarlamaya başladığında, kripto para biriminin vaat edilip gerçekleştirilemeyeceğini ve XRP’nin uygulanabilir bir ekosistem olma potansiyeline sahip olup olmadığını anlayabilmesinden bir buçuk ay önce başladığını söyledi.

“Amacım başlangıçta doğru olup olmadığını görmek içindi. Ve sonra, muhtemelen bir buçuk ay sonra, ona kanıtladığım noktaya ulaştık. Evet, bu işe yarayacaktı, bu mümkündü ama bunun ne işe yaradığını bilmiyorduk. Yeni bir malzeme icat etmek gibiydi. Gerçekten hafif mi? Gerçekten güçlü mü? Üretilebilir mi? Dayanıklı mı? Ve sonra, tüm bu özelliklere sahip olduğunuzda, bunun için bazı kullanım durumları var mı? ”

Orjinal Forbes makelesine buradan ulaşabilirsiniz.

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.