bitcoin
Bitcoin (BTC) $60,393.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,039.64
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $474.65
Ana SayfaKripto Para HaberleriRipple, YouTube'a Açtığı Davayı Geri Çekti

Ripple, YouTube’a Açtığı Davayı Geri Çekti

Ripple, her iki tarafın da hileli içerikleri önlemek için birlikte çalışmayı kabul etmesiyle birlikte YouTube ile anlaştı ve şirket devam eden davasını geriye çekti.

Blockchain şirketi, geçen yılın Nisan ayında en büyük video paylaşım platformu olan YouTube’a karşı yasal işlemler başlattığını bildirmişti ve Google’ın sahip olduğu şirketin müşterilerini artan sayıda dolandırıcılıktan koruyamadığını iddia etmişti.

Daha spesifik olarak baktığımızda şirket, belirli bir adrese gönderilen XRP token’larını ikiye katlamayı teklif eden ve yöneticilerinin kimliğine bürünen hesaplara odaklandı. Gerçekte ise, faillerin kullanıcılara herhangi bir şey göndermeye niyeti olmadığı için bunlar apaçık dolandırıcılık faaliyetleriydi.

Ripple, YouTube’u kendi üzerine düşen görevi yapmadığı için sorumlu tuttu. Şirketin CEO’su Brad Garlinghouse tarafından duyurulduğu üzere şimdi yani yaklaşık bir yıl sonra, iki taraf hukuki anlaşmazlığı çözdü.

Kesin ödeme koşullarının hala gizli olduğunu belirtmesine rağmen yönetici, YouTube ve Ripple’ın “şimdi bu dolandırıcılıkları önlemek, tespit etmek ve ortadan kaldırmak için birlikte çalışma kararı aldıklarını” söyledi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.52%
$60,393.00
$1,521.90
Ethereum (ETH)
0.6%
$4,039.64
$24.24