bitcoin
Bitcoin (BTC) $58,645.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,948.33
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $451.25
Ana SayfaKripto Para HaberleriRus Kripto Savunucuları, Kripto Karşıtı Yasalara Karşı Yeni Bir Kampanya Başlattı

Rus Kripto Savunucuları, Kripto Karşıtı Yasalara Karşı Yeni Bir Kampanya Başlattı

Rus kripto savunucularına göre, mevcut yasalar kripto para birimi piyasasının ihtiyaçlarını karşılamıyor.

Hukuk firması Digital Rights Center (Dijital Haklar Merkezi) liderliğindeki bir grup Rus lobici, ülkede kripto para biriminin benimsenmesini engellediğini düşündükleri düzenleyici girişimlere karşı yeni bir kampanya başlattı.

Dijital Haklar Merkezi Salı günü yaptığı açıklamada, grubun Rusya’daki kripto para birimleri ve dijital varlıkların cirosunu engelleyen yasaların kabul edilmesine direnmeye yardımcı olmak için tasarlanmış bir platform oluşturduğunu duyurdu. Girişimin diğer kurucu üyeleri arasında Blockchain Teknolojileri ve Dijital Ekonomi Komisyonu, Rusya çapında kamu kuruluşu Investment Russia ve kar amacı gütmeyen kuruluş RosComSvoboda yer alıyor.

Rusya’daki kripto topluluğunun kamu girişimi olarak adlandırılan kampanya, Rusya’da dijital para birimleri için önerilen düzenlemelerin pazarın ihtiyaçlarını karşılamadığını savunuyor.

Lobi grubu, “Yeni yasalar Rusya’da kripto para birimlerinin kullanımını karmaşıklaştırıyor ve dağıtılmış finans piyasasının gelişimini yavaşlatıyor” diye yazdı. Aktivistler, Rusya’nın mevcut yasa ve kanunlarının ödeme olarak kripto para kullanımını yasakladığını ve ayrıca kripto varlıklarını bildirmedikleri için üç yıla kadar büyük cezalar ve hapis cezaları önerdiğini vurguladılar.

Grup ayrıca Maliye Bakanlığı, Ekonomik Kalkınma Bakanlığı, Rusya Bankası, Federal Vergi Servisi ve Rusya Finansal Piyasalar Devlet Duma Komitesi dahil olmak üzere başlıca Rus düzenleyicilere yönelik bir kamu dilekçesi başlattı.

Dilekçe servisi Change.org‘da bulunan dilekçe, yetkilileri ülkedeki kripto parayı düzenleme yaklaşımlarını yeniden gözden geçirmeye çağırıyor. Ayrıca, Rusya’nın yeni kripto vergilendirme tasarısı projesi de dahil olmak üzere, kripto ile ilgili dört ayrı düzenleyici girişimin benimsenmesini önlemek için çalışıyorlar. Devlet Duması, tasarıyı Şubat 2021’deki ilk okumada onayladı.

Yeni dilekçe, Rusya Federal Vergilendirme Hizmetinin vatandaşların kripto para birimlerine sahip olup olmadıklarını yetkililere bildirmelerini istemeyi planladığı raporların ortasında geldi. Yerel özerk kar amacı gütmeyen kuruluş olan Data Economy’ye yazdığı iddia edilen mektuba göre, düzenleyici, kripto vergileriyle ilgili federal yasa tasarısının bir parçası olarak bu gerekliliği uygulamayı planlıyor.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.89%
$58,645.00
$2,281.29
Ethereum (ETH)
5.48%
$3,948.33
$216.37