Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Rusya Kripto Para Ticareti için Kanun Tasarısı Hazırlıyor

Rusya Kripto Para Ticareti için Kanun Tasarısı Hazırlıyor

Rusya Maliye Bakanlığı, bakanlığın merkez bankası ile işbirliği içinde hazırladığı kripto para birimlerini düzenlemek için çıkacak tasarının bazı ayrıntılarını açıkladı. Bakanlık, kriptopara madenciliğini kısıtlamayı ve kripto ödemelerini cezalandırmanın yanı sıra piyasadaki token satışlarını da yasaklamayı düşünüyor.

Ayrıca, Rus Maliye Bakanlığı, onaylı borsalarda kripto para ticaretini yasalaştırmak için bir kanun tasarısı hazırlıyor. Bakanlık, zaten onaylanmış ticaret platformlarının bir listesini hazırlıyor.

Bazı Borsalar Yasallaştırılacak

Rus Maliye Bakanı Aleksey Moiseev, Perşembe günü RNS’ye yaptığı
açıklamada, bakanlığın “resmi borsalarda kripto para ticaretinin yasal hale getirilmesine destek verdiğini” söyledi. Ayrıca, “Sınırlamak ve değiştirmek istemiyoruz fakat bazı düzenlemeler yapacağız.” dedi. Devamında, kripto para birimlerine sahip olanların “hiçbir sorun yaşamayacaklarını” ekledi.

Bakan yardımcısı şunları da dile getirdi:

Bu durum, kripto para birimlerinin alım satımının bir şekilde standartlaştırılacağı anlamına gelmektedir. Genel fikrimiz, kripto paraların, resmi döviz alım-satımı yapılması gibi yasal sınırlar belirlemektir.

 

Yasal Olacak Kripto Para Platformlarının Listesi

Kripto para birimleri ve ICO’ların (initial coin offerings) düzenlenmesi için
alınan tasarı, 2017 Aralık ayı sonunda, maliye bakanlığı ve merkez bankası tarafına sunulmuştu.

Tass, perşembe günü yaptığı açıklamada, bakanlığın “kriptopara dolaşımı için kuralların geliştirilmesi de dahil olmak üzere” tasarıyı sonuçlandırmayı ve Şubat ayında onaya göndermeyi planladığını açıkladı.

Moiseev, hangi exchange platformlarının yasal hale getirileceği konusunda şunları söyledi:

Bu konuyu, onaylanmış exchange’lerin listesi ile aktif olarak tartışacağız. Bu sorun çok hızlı bir şekilde çözülmeli.

 

Putin, Doğru Düzenlemenin Gerekliliğini vurguladı

Mali Piyasalar Komitesi başkanına göre, kripto paralar ve ICO’ları düzenleyen yasa tasarısının Mart ayında kabul edilmesi bekleniyor. Cumhurbaşkanı Vladimir Putin, kripto para birimleri ile ICO’lar için düzenleyici çerçevenin gelecek yıl 1 Temmuz’a kadar tamamlanmasını emretti.

Putin, Perşembe günü haber ajanslarının başkanlarıyla yaptığı bir toplantıda, kriptopara piyasası için uygun “yasama düzenlemesine kesinlikle ihtiyaç duyulacağını” vurguladı ve sözlerine şöyle devam etti:

Kripto paranın arkasında hiç kimsenin olmadığı bilinmektedir. Biriktirme aracı olamaz, arkasında maddi bir değer yoktur, hiçbir şey sağlanmamaktadır. Sadece belli bir derecede ve bazı durumlarda çabucak ve etkili bir çözüm aracı olabilir.

Putin, sözlerinde “Düzenlemezsek ve yeterince etkin bir politika izlemezsek, hükümet insanların girebileceği zor durumlardan sorumlu olacak.” dedi ve ekledi “Şimdilik durum kişinin kendi sorumluluğundadır ve hükümet sadece ‘bunu yapabilirsiniz, ancak bunu yapamazsınız’ demektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Bitcoin Hash Oranı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Bitcoin hash oranı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu durum Bitcoin ağının güçlü kaldığı anlamına geliyor. Blockchain.com kurucu...

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.

Bitcoin – Altın Korelasyonu Rekor Kırmaya Devam Ediyor

Bitcoin - altın korelasyonu tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı; küresel ekonomi Covid-19 virüsünden muzdarip olduğu sürece de yüksek kalacak gibi görünüyor.

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...