bitcoin
Bitcoin (BTC) $48,577.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,486.26
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $416.91
Ana SayfaKripto Para HaberleriRusya, Kripto Paraları Vergilendirmek İçin Yasa Tasarısı Getiriyor

Rusya, Kripto Paraları Vergilendirmek İçin Yasa Tasarısı Getiriyor

Rusya Devlet Duması Komitesi, kripto para birimleri için yeni mevzuat hazırlamaya başladı.

Bugün erken saatlerde yapılan resmi bir duyuruya göre, ülkenin milletvekilleri kripto para birimlerini vergilendirmek için bir yasa tasarısının getirildiğine dikkat çekti. Düzenleyicinin web sitesinde “Rusya Federasyonu hükümeti vergilendirme açısından yasal kesinlik gerektiriyor” ifadeleri yer aldı.

russia cryptocurrency ile ilgili görsel sonucu
Rusya’da Kripto Para Yasası

Tasarıda, dijital para birimlerinin Rusya’da vergi kaçakçılığı, kara para aklama ve yasadışı faaliyetleri finanse etmek için sıklıkla kullanıldığını iddia ediliyor. Ayrıca, ülkedeki vergi makamlarının, Rusya tüzel kişilikleri ve Rusya Federasyonu vatandaşları tarafından açılan dijital para cüzdanları ve bunların gerçekleştirdiği işlemlerle ilgili herhangi bir bilgisi bulunmamakta.

Sonuç olarak, yasa tasarısı Rusya Federasyonu Vergi Kanunu’nda dijital para biriminin mülk olarak değerlendirileceği bir değişiklik öneriyor.

Aynı duruma göre, yapılan işlemlerin toplam tutarı 600.000 Ruble veya 8.100$’ı aşarsa, işletmelerin kripto işlemlerini açıklaması gerekecek. Bildirildiğine göre, yasalar vatandaşlar ve yabancılar da dahil olmak üzere tüm ülke sakinlerinin yanı sıra ülkede yerleşik Rus ve uluslararası kuruluşlar için de geçerli olacak.

Komiteden onay bekleyen yeni yasa, yarın yani 17 Şubat’ta değerlendirilecek.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
1.89%
$48,577.00
$918.11
Ethereum (ETH)
0.13%
$3,486.26
$4.53