bitcoin
Bitcoin (BTC) $33,027.00
ethereum
Ethereum (ETH) $1,856.04
tether
Tether (USDT) $0.998725
binance-coin
Binance Coin (BNB) $288.94
Ana SayfaKripto Para HaberleriRusya'nın Facebook'u Kendi Kripto Para Birimini Yaratacak

Rusya’nın Facebook’u Kendi Kripto Para Birimini Yaratacak

Rus Facebook’u olarak bilinen VKontakte (VK), kendi kripto para birimini yayınlamayı planlıyor. Fakat proje hala geliştirilme aşamasında ve VK tarafından henüz net bir açıklama yapılmadı.

Rus haber sitesi RNS‘nin yayınladığı habere göre, Rusya’nın en büyük sosyal medya platformu VKontakte, tüm kullanıcılarının kullanbileceğin bir kripto para birimi yaratmak istiyor. VKontakte platformunun yaklaşık 97 milyon aktif kullanıcısı olduğu biliniyor.

VK Pay Kullanarak Kripto Para Transferi Sağlanacak

Eğer VKontakte kendi kriptopara birimini oluşturmayı başarırsa, kullanıcılar kendi videolarını paylaşarak ve beğeniler alarak token kazanabilecekler.

Kullanıcılar dijital varlıklarıyla, rahatlıkla alış veriş işlemi yapabilecek. Kullanıcılar, VKontakte’in 2018 Haziran ayında başlattığı nakitsiz para transfer sistemi VK Pay’i kullanarak, transfer işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

Rusya hükümeti son zamanlarda dijital varlık piyasasına sıcak baktığından dolayı, VKontakte’ın dijital varlık projesini hayata geçirmesi bekleniyor. Rusya devlet başkanı Vladimir Putin daha önceden kripto piyasalarına soğuk bakmasına rağmen, son dönemlerde önemli kararlar alamaya çalışıyor.

CoinAdam’ın daha önce bildirdiği gibi, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, hükümetin kripto para piyasalarındaki düzenlemelerini Temmuz 2019 tarihine kadar kabul etmeleri emrini vermişti.

Rus Mali Piyasalar Komitesi başkanına göre, kripto paralar ve ICO’ları düzenleyen yasa tasarısının Mart ayında kabul edilmesi bekleniyordu. Ancak bu düzenlemeler gerçekleşmedi. Ardından Cumhurbaşkanı Vladimir Putin, sert bir dille uyararak, kripto para birimleri ile ICO’lar için düzenleyici çerçevenin Temmuz’a kadar tamamlanmasını istedi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.01%
$33,027.00
$994.11
Ethereum (ETH)
6.15%
$1,856.04
$114.15