bitcoin
Bitcoin (BTC) $42,785.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,911.54
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $353.46
Ana SayfaKripto Para HaberleriSadece 10 Kripto Borsası Gerçek Bitcoin Hacimlerine Sahip

Sadece 10 Kripto Borsası Gerçek Bitcoin Hacimlerine Sahip

Bitwise Asset Management tarafından sunulan yeni bir araştırma, Bitcoin spot hacminin %95’inin sahte olduğunu iddia ediyor. 

Bitwise yaptığı araştırmaya göre, sadece 10 kripto para borsasının gerçek hacimlere sahip olduğunu bildirdi. Kripto para piyasasında, hayali işlemlerin ve sahte hacimlerin olması yeni bir şey değil. Blockchain Transparency Institute gibi oluşumlar, bu konuyla ilgili daha ayrıntılı raporlar yayınlıyor.

Yapılan araştırmaya göre, CoinMarketCap’te günlük ortalama 1 milyon $‘lık işlem hacmini sadece on borsa doğru veriyor. Bu borsaların, Binance, Bitfinex, Kraken, Bitstamp, Coinbase, BitFlyer, Gemini, itBit, Bittrex ve Poloniex olduğu belirtiliyor. Yayınlanan rapor da, Kore borsalarını araştırma anketine alınmadığı da görülüyor.

Şüpheli borsalar genellikle çiftler halinde bir satın alma ve bir satış işlemlerine sahip. Gerçek bir işlemin, böyle bir düzende gerçekleşmesi pek olası bir şey değil. Şüpheli borsaların, işlem hacimlerini yüksek gösterdiği için, daha yüksek bir yayılım göstermesi normal.

Bitwise’ın yaptığı bu araştırma, Bitcoin ETF başvurusunu desteklemek için, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’na sunuldu. Ölçülen hacimlerin % 95’inin sahte olduğu iddia edilmesine rağmen;

”Bitcoin için gerçek pazar, genel olarak bilinen pazardan çok daha küçük ve daha düzenli.” 

Kesinleşen tüm bu sonuçlara rağmen, tehlikeli borsalar tespit edilmekten kaçınmak için, botlarını nasıl ayarlayacaklarını biliyor. Bitwise’daki bu araştırmanın Bitcoin ETF uygulamaları üzerinde ne kadar olumlu etkisi olacak, gelecekte bunu hep birlikte göreceğiz.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.65%
$42,785.00
$278.10
Ethereum (ETH)
0.35%
$2,911.54
$10.19