Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Sadece 10 Kripto Borsası Gerçek Bitcoin Hacimlerine Sahip

Sadece 10 Kripto Borsası Gerçek Bitcoin Hacimlerine Sahip

Bitwise Asset Management tarafından sunulan yeni bir araştırma, Bitcoin spot hacminin %95’inin sahte olduğunu iddia ediyor. 

Bitwise yaptığı araştırmaya göre, sadece 10 kripto para borsasının gerçek hacimlere sahip olduğunu bildirdi. Kripto para piyasasında, hayali işlemlerin ve sahte hacimlerin olması yeni bir şey değil. Blockchain Transparency Institute gibi oluşumlar, bu konuyla ilgili daha ayrıntılı raporlar yayınlıyor.

Yapılan araştırmaya göre, CoinMarketCap’te günlük ortalama 1 milyon $‘lık işlem hacmini sadece on borsa doğru veriyor. Bu borsaların, Binance, Bitfinex, Kraken, Bitstamp, Coinbase, BitFlyer, Gemini, itBit, Bittrex ve Poloniex olduğu belirtiliyor. Yayınlanan rapor da, Kore borsalarını araştırma anketine alınmadığı da görülüyor.

Şüpheli borsalar genellikle çiftler halinde bir satın alma ve bir satış işlemlerine sahip. Gerçek bir işlemin, böyle bir düzende gerçekleşmesi pek olası bir şey değil. Şüpheli borsaların, işlem hacimlerini yüksek gösterdiği için, daha yüksek bir yayılım göstermesi normal.

Bitwise’ın yaptığı bu araştırma, Bitcoin ETF başvurusunu desteklemek için, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’na sunuldu. Ölçülen hacimlerin % 95’inin sahte olduğu iddia edilmesine rağmen;

”Bitcoin için gerçek pazar, genel olarak bilinen pazardan çok daha küçük ve daha düzenli.” 

Kesinleşen tüm bu sonuçlara rağmen, tehlikeli borsalar tespit edilmekten kaçınmak için, botlarını nasıl ayarlayacaklarını biliyor. Bitwise’daki bu araştırmanın Bitcoin ETF uygulamaları üzerinde ne kadar olumlu etkisi olacak, gelecekte bunu hep birlikte göreceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

DeFi Protokolü bZx Bir Kez Daha Saldırıya Uğradı!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) borç verme protokolü bZx dün gece bir kez daha saldırıya uğradı ve akıllı sözleşmelerindeki hatalı bir kod nedeniyle 8...

Kripto Para Piyasasında Bugün; BNB, Neo, VeChain Analizi

Bugün, kripto para piyasasının piyasa değerine göre en iyi 50 kripto varlığından 47'si ABD Doları'na karşı yükseliş durumuna geçmiş görünüyor. BNB, NEO,...

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...