bitcoin
Bitcoin (BTC) $49,358.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,139.44
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $562.11
Ana SayfaKripto Para HaberleriSamsung Galaxy Modelleri Blockchain Donanım Cüzdanlarını Destekleyecek

Samsung Galaxy Modelleri Blockchain Donanım Cüzdanlarını Destekleyecek

Samsung, donanım cüzdan desteği ile Galaxy modellerinde blockchain kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmayı amaçlıyor. Kullanıcılar artık kripto varlıklarını ve merkezi olmayan uygulamalarını tek bir yerden içe aktarabilecek ve yönetebilecek.

Samsung Electronics, Galaxy modellerinin sahiplerinin artık kripto varlıklarını akıllı telefonlarda üçüncü taraf cüzdanlardan yönetebileceklerini ve takas edebileceklerini duyurdu. Bu yeni güncelleme, blok zinciri işlemleri için kullanıcılara daha fazla erişim sağlamayı amaçlıyor.

Samsung Blockchain Keystore, 2019 yılında Galaxy S10 akıllı telefon ile birlikte piyasaya sürülmüştü. Samsung’un blok zinciri girişiminde bir temel unsur haline geldi ve mobil platformlarda blok zincirlerine erişimle birlikte gelen çeşitli güvenlik endişelerini ele aldı. Keystore, kullanıcıların telefonlarını özel bilgileri güvenli bir bölgede saklamak için bir tür soğuk cüzdan olarak kullanmalarına olanak tanıyor. Bununla birlikte ek koruma katmanları Samsung Knox ve TEE tarafından sağlanıyor.

Samsung Galaxy

Geliştiricilere ayrıca Samsung Blockchain Keystore SDK aracılığıyla Keystore’a erişim de sağlandı. Bu, dApp geliştiricilerinin Keystore’a kendi dApp’larına entegre etmelerine ve yol boyunca güvenli özel anahtar kimlik doğrulaması sağlamalarına olanak tanıyor.

Galaxy akıllı telefonlar artık Ledger Nano S ve Ledger Nano X dahil olmak üzere donanım cüzdanlarını da bağlayabilecek. Ayrıca uygulamadaki özel kripto para haberleri, kullanıcıların sektör haberleri söz konusu olduğunda bilgi sahibi olmalarına da yardımcı olacak. Galaxy S10, 2019’da piyasaya sürüldüğünden beri, cüzdan BTC, ETH, TRX, GUSD ve TRC-20 akıllı sözleşme token’larını destekledi.

Samsung Başkan Yardımcısı ve Blockchain Başkanı Woong Ah Yoon yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Donanım cüzdanları için destek sağlayarak müşterilerimize sadece gelişmiş kolaylık değil, aynı zamanda tamamen yeni bir güvenlik seviyesi sağlıyoruz. Nano S ve Nano X dahil olmak üzere Ledger ürünleri için destek sağlamaya başlayacağız. Ardından desteğimizi daha soğuk depolama cüzdanlarına genişletmeyi planlıyoruz.”

Yoon, hizmetin aylık aktif kullanıcılarının son altı ayda %100’den fazla arttığını ekledi. Şu anda cüzdan, kesin rakamı belirtmemiş olsa da, yüz milyonlarca dijital varlığa ev sahipliği yapıyor.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
7.17%
$49,358.00
$3,538.97
Ethereum (ETH)
1.05%
$4,139.44
$43.46