Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Samsung Kendi Kripto Parasını Yaratıyor; Samsung Coin Geliyor

Samsung Kendi Kripto Parasını Yaratıyor; Samsung Coin Geliyor

Samsung Galaxy S10 ile gelen kripto para cüzdan aplikasyonu ardından, şirket kendi kripto para birimi olan Samsung Coin ‘i oluşturmayı düşünüyor.

Kore yerel medyası, Samsung’un kendi kripto parası Samsung Coin ‘i yaratmayı planladığını bildirdi. Samsung Galaxy S10’da aplikasyon olarak getirilen, dijital varlıkları ve özel anahtarları yerel olarak koruyan eklenti sonrası, şirketin kendi kripto parasını yaratma planının ortaya çıktığı belirtildi.

Haber kaynakları konuyla ilgili, Samsung’un bu konu üzerinde araştırma aşamasında olduğunu ve kendi blok zincirini oluşturmak için çeşitli yaklaşımları test ettiğini belirtti.

İsimsiz kaynaktan gelen bilgiye göre;

“Samsung şu anda B2B’i özel bir blok zinciri düşünüyor, ancak bu henüz doğrulanmadı” … gelecekte halk zincirine gidebilir, ancak şu anda karma ve özel karma türlerinin tercih edileceğini düşünüyorum.”

Samsung, yasal kısıtlamaların ve düzenlemelerin, kendi kripto parasını çıkarmasına izin verip vermeyeceğini araştırıyor. Güney Kore, kripto piyasalarına katı bir tutum sergilediği için henüz nihai kararın alınmadığı belirtiliyor:

 “Samsung Coin’in piyasaya çıkmasını bekliyoruz, ancak yönü belirlenmedi.” 

Koreli kaynaklar ayrıca Samsung’un, Ledger’a 2,9 milyon dolarlık bir yatırım yaptığını da açıkladı. Ledger’ın, bu yatırımı ayrıntı vermeden hemen onayladığı bildirildi. Sistemdeki açıklara ve donanım saldırılarına rağmen, Ledger Wallet piyasadaki en güvenli ürünlerden biri olmaya devam ediyor.

Samsung, dijital varlıkların potansiyelini araştıran diğer büyük şirketler gibi olumlu tutum içerisinde. Son zamanlarda Facebook, dolara sabitlenmiş “stabil kripto para” üzerinde çalıştığını göstermişti. JP Morgan Chase ise, iç işlemler ve anlaşmalar için kendi kripto varlığını başlatmayı hedeflediğini açıklamıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Ünlü Kripto Analisti, Bitcoin Fiyatının Ne Zaman 100.000 Dolar’a Çıkacağını Söylüyor

Bitcoin fiyatının 2019 yılında 11.600$ seviyelerinden 6.400$ seviyelerine düşeceğini doğru tahmin eden kripto stratejisti, BTC fiyatının patlayacağına ve 100.000$ seviyelerine yükselmeye başlayacağına...

YFI Sahiplerinin Sadece %26’sı Kar Elde Edebiliyor

Yearn Finance Token (YFI) sahiplerinin üçte birinden daha azı %65,8'lik bir ralliye rağmen ancak kar elde ediyor. Kripto para...

Pantera Capital: Gelecekteki Enflasyon Kripto Para Fiyatlarını Artıracak

Kripto odaklı girişim şirketi Pantera Capital yöneticileri, gelecekteki enflasyonun Bitcoin ve diğer kripto varlıkların fiyatlarını artıracağını düşünüyor. Yeni bir...

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.