bitcoin
Bitcoin (BTC) $42,785.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,911.54
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $353.46
Ana SayfaKripto Para HaberleriSamsung Kendi Kripto Parasını Yaratıyor; Samsung Coin Geliyor

Samsung Kendi Kripto Parasını Yaratıyor; Samsung Coin Geliyor

Samsung Galaxy S10 ile gelen kripto para cüzdan aplikasyonu ardından, şirket kendi kripto para birimi olan Samsung Coin ‘i oluşturmayı düşünüyor.

Kore yerel medyası, Samsung’un kendi kripto parası Samsung Coin ‘i yaratmayı planladığını bildirdi. Samsung Galaxy S10’da aplikasyon olarak getirilen, dijital varlıkları ve özel anahtarları yerel olarak koruyan eklenti sonrası, şirketin kendi kripto parasını yaratma planının ortaya çıktığı belirtildi.

Haber kaynakları konuyla ilgili, Samsung’un bu konu üzerinde araştırma aşamasında olduğunu ve kendi blok zincirini oluşturmak için çeşitli yaklaşımları test ettiğini belirtti.

İsimsiz kaynaktan gelen bilgiye göre;

“Samsung şu anda B2B’i özel bir blok zinciri düşünüyor, ancak bu henüz doğrulanmadı” … gelecekte halk zincirine gidebilir, ancak şu anda karma ve özel karma türlerinin tercih edileceğini düşünüyorum.”

Samsung, yasal kısıtlamaların ve düzenlemelerin, kendi kripto parasını çıkarmasına izin verip vermeyeceğini araştırıyor. Güney Kore, kripto piyasalarına katı bir tutum sergilediği için henüz nihai kararın alınmadığı belirtiliyor:

 “Samsung Coin’in piyasaya çıkmasını bekliyoruz, ancak yönü belirlenmedi.” 

Koreli kaynaklar ayrıca Samsung’un, Ledger’a 2,9 milyon dolarlık bir yatırım yaptığını da açıkladı. Ledger’ın, bu yatırımı ayrıntı vermeden hemen onayladığı bildirildi. Sistemdeki açıklara ve donanım saldırılarına rağmen, Ledger Wallet piyasadaki en güvenli ürünlerden biri olmaya devam ediyor.

Samsung, dijital varlıkların potansiyelini araştıran diğer büyük şirketler gibi olumlu tutum içerisinde. Son zamanlarda Facebook, dolara sabitlenmiş “stabil kripto para” üzerinde çalıştığını göstermişti. JP Morgan Chase ise, iç işlemler ve anlaşmalar için kendi kripto varlığını başlatmayı hedeflediğini açıklamıştı.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.65%
$42,785.00
$278.10
Ethereum (ETH)
0.35%
$2,911.54
$10.19