Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Samsung Pay, Ödemeye Yöntemi Olarak Kripto Paraları Kabul Edecek

Samsung Pay, Ödemeye Yöntemi Olarak Kripto Paraları Kabul Edecek

Samsung’un popüler mobil ödeme platformu Samsung Pay, ödeme yöntemlerine kripto para birimlerini entegre etmeye hazırlanıyor. Şu anda, Samsung Pay uygulamasının dünya genelinde 10 milyondan fazla aktif kullanıcısı mevcut.

Güney Kore’nin popüler medya kuruluşu Donga, Samsung’un kullanıcı tabanının küresel çapta genişlemesi için, Samsung Pay’in kripto para kullanımına başlayabileceği haberini yayınladı.

Kripto para birimi entegrasyonunun Samsung Pay’e nasıl yardımcı olacağını gösteren haberde, bu entegrasyonla Samsung Pay’in fintech platformu olarak konumunu güçlendireceği belirtildi. Samsung Pay’in küresel finansal hizmetler pazarına girmeyi çok istediği açıklandı.

“Bu geliştirme aşamasında, Samsung Pay’e bir kripto para cüzdanı eklenirse, uygulama tam bir fintech platformu olarak güçlendirilecektir. Şu anda, Samsung Blockchain Cüzdan’ın Ethereum’u desteklediği söyleniyor ancak yakın dönemde daha fazla kripto para biriminin desteklenmesi bekleniyor ”.

Analistler, Samsung Pay’de kripto ödeme servislerinin eklenmesinin platformu daha yüksek bir büyüme marjına sokabileceğini tahmin ediyor. Ayrıca, büyük kullanıcı tabanını göz önünde bulundurarak, bu gelişmenin kriptoların kitlesel olarak kabulüne de yol açacağına inanılıyor.

Samsung gibi Büyük teknoloji kuruluşları, kripto ödemelerini, platformlarına entegre etme fikrine yavaş yavaş ısınıyorlar. Sosyal medya devi Facebook da kendi yerel kripto para birimini de tüm mesajlaşma uygulamaları grubuna sunmayı planlıyor.

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, akıllı telefon platformunu, blcokchain teknolojisine geçmek için bir çok somut adım attı. Geçtiğimiz haftalarda, şirket yerleşik Blockchain Cüzdanına sahip Galaxy S10 telefonunu piyasaya sürdü.

Samsung’un tescilli savunma platformu olan Samsung Knox, dijital varlıkların güvenli şekilde depolanması için private key barındırıyor. Son olarak Samsung geçtiğimiz aylarda, blokchain wallet için Enjin şirketi ile ortaklık kurmuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Bitcoin ve Ethereum Analizi – 19 Eylül

Kripto para piyasası, son 24 saat içinde nispeten durağandı. Bitcoin 11.000$ civarında işlem görürken, Ethereum %2'lik bir artış gösterdi ve 385$ seviyelerine...

Kripto Para Piyasasında Bugün; BNB, Neo, VeChain Analizi

Bugün, kripto para piyasasının piyasa değerine göre en iyi 50 kripto varlığından 47'si ABD Doları'na karşı yükseliş durumuna geçmiş görünüyor. BNB, NEO,...

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...