bitcoin
Bitcoin (BTC) $48,524.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,484.60
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $416.10
Ana SayfaKripto Para HaberleriSBI Crypto, Bitcoin Madencilik Havuzunu Halka Açıyor

SBI Crypto, Bitcoin Madencilik Havuzunu Halka Açıyor

Japon finans şirketi SBI Holdings’in kripto madencilik yan kuruluşu SBI Crypto, havuz hizmetlerini hem kurumsal hem de bireysel müşterilere açıyor.

SBI’ın bugün yaptığı bir açıklamaya göre, SBI ile Alman teknoloji firması Northern Data AG arasındaki stratejik ortaklık ile birlikte havuz şu an küresel olarak 11. sırada yer alıyor.

Şubat 2020’de Northern Data AG ve Teksas merkezli veri merkezi operatörü Whinstone US ile yapılan ortaklıktan önce SBI, şirketin bugüne kadarki madencilik faaliyetlerini şu şekilde özetledi:

“SBI Crypto, Ağustos 2017’den bu yana denizaşırı madencilik çiftliklerinde kendi kendine madencilik yapan bir şirket oldu ve ölçeğini genişletmeye devam ediyor. Şirket, havuzu desteklemek ve stabilite sağlamak için yaklaşık 1,1 EH/s’lik mevcut madencilik gücünü kullanacak.”

Havuz ilk olarak bu yılın başlarında sınırlı bir sürümle açıldı ve 19 Mart itibariyle yeni kullanıcılar bir hesap talep edebilecekler. Nisan ayına kadar; İngilizce, Mandarin ve Japonca hizmetlerle bir hesap talep etmeden açık kayıtlar sunulacak. SBI, havuzun özelliklerinin birçoğunun kurumsal müşteriler için özel olarak tasarlandığını belirtirken, bireysel müşteriler de bu hizmeti kullanabilecekler.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
1.83%
$48,524.00
$887.99
Ethereum (ETH)
0.86%
$3,484.60
$29.97