bitcoin
Bitcoin (BTC) $58,730.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,952.01
tether
Tether (USDT) $0.999640
binance-coin
Binance Coin (BNB) $451.95
Ana SayfaKripto Para HaberleriAltcoinSBI Holdings, XRP'ye Destek Vermeye Devam Ediyor

SBI Holdings, XRP’ye Destek Vermeye Devam Ediyor

Japonya’daki en büyük finans ve bankacılık kurumu olan SBI Holdings, XRP desteğini sürdürüyor.

Şirket tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, 100 veya daha fazla hisseye sahip SBI hissedarları, 2.500 yen değerinde (22.92$) XRP alacak.

Şirket tarafından yapılan duyuruda şu ifadeler kullanıldı;

“Hissedarlarımıza sürekli destekleri ve himayeleri için teşekkür ediyor, Grubun işlerine ilişkin anlayışlarını derinleştiriyor ve hisselerimizi orta ve uzun vadede elimizde tutmaya devam ediyoruz. Bu amaçla cari ara dönemde sağlanan hissedar menfaatlerine ek olarak cari dönem sonunda da hissedar hakları sağlayacağız.”

Sunulacak XRP miktarı 30 Haziran’da belirlenecek ve hissedarların bu avantaja başvurmak için 31 Mayıs’a kadar zamanları olacak.

Bu program, geçen yıl SBI tarafından başlatıldı ve revize edilmiş bir iş kanunu ve fon uzlaştırma yasasını yürürlüğe koyan genişleme planını tanıttı. Mevcut duyuru ile birlikte Ripple, hissedarları arasındaki itibarını korumaya devam edecek.

Ripple ve SEC, XRP’nin statüsüyle ilgili davada savaşmaya devam ederken SBI, dijital varlığa amansız bir destek sunuyor. SBI Holdings CEO’su Yoshitaka Kitao, finansal düzenleyici kuruluşa göre XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını belirtti.

Şirket daha önce müşterilerin XRP’yi faiz karşılığında ödünç vermesine izin vereceğini ve dijital varlığın dalgalanması için yüksek ivmeyi koruyacağını açıklamıştı. Bu arada şirket, yeni ortak girişimlerle kriptodaki erişimini genişletmek için adımlar da atıyor.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.55%
$58,730.00
$2,084.92
Ethereum (ETH)
5.23%
$3,952.01
$206.69