bitcoin
Bitcoin (BTC) $60,415.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,026.14
tether
Tether (USDT) $0.999718
binance-coin
Binance Coin (BNB) $473.06
Ana SayfaKripto Para HaberleriAltcoinScaramucci: "Kurumların Kripto Paraya İlgisi Yüzde 10 Düzeyinde Kaldı"

Scaramucci: “Kurumların Kripto Paraya İlgisi Yüzde 10 Düzeyinde Kaldı”

Dünyaca ünlü yatırım şirketi Skybridge Capital’in CEO’su Antony Scaramucci, kripto paralar ilginin kurumsaldan çok bireysel olduğunu söyledi.

Kurumsal ilginin çok fazla abartıldığını dile getiren Scaramucci, aslında yüzde 10 düzeyinde olan kurumsal kripto alımının daha çok bireysel yatırım halinde devam ettiğini belirtti.

Scaramucci, Kurumların Kripto Konusunda Hala Büyük Olmadığını Düşünüyor

Skybridge Capital’in CEO’su Anthony Scaramucci, kurumsal yatırımcıların hala daha kripto konusunda çok fazla ilgili olmadığını belirtirken, kurumsal yatırımcılar tarafından benimsenmesine kadar hala uzun bir yol olduğunu dile getirdi. Bloomberg’e sunulan bir röportajda Scaramucci, deneyimlerine göre kurumsal dünyanın sadece yüzde 10’unun aktif olarak kripto para birimine yatırım yaptığını belirtti. Scaramucci’ye göre bu bir azınlık olsa da, bir miktar etkisi olan bir azınlık. Scaramucci konu ile ilgili şunları söyledi:

“Kurumlar orada değil. Size bu alana kurumsal bir adaptasyon olduğunu söyleyen herkes tamamen dürüst değil – ya da benim görmediğim bir şey görüyorlar”

Kurumların kripto alanına dahil olduğu anda boğa sezonuna yeniden girileceğine inandığını söyleyen Scaramucci, geçtiğimiz dönemlerde yaşanan artışların perakende yatırımcılar tarafından yaratıldığını da sözlerine ekledi.

Defi ve Kurumsal Yatırımın Geleceği

Merkezi Olmayan Finans (DeFi) bu yıl kripto para birimlerinin değerlerinin katlanmasına yol açtı. Piyasayı ciddi anlamda yönlendiren bu DeFi konusunda ise Scaramucci, birçok şirketin zamanla bu alana geçiş yapabileceğine dikkat çekti.

Ancak bu durum, kurumların kripto para birimlerine yatırım yapma konusunda hala temkinli olmaları için sebeplere sahip. Bazıları, şu anda Ripple gibi kripto ile ilgili davalarla karşı karşıya olan birçok aktör tarafından eleştirilen sektörde net bir düzenleme olmadığını iddia ediyor. Bu ay, ABD merkezli önde gelen kripto para borsalarından biri olan Coinbase, kripto tabanlı bir kredi ürünü piyasaya sürmeyi planladığında SEC tarafından durduruldu. En son Çin kripto yasağı, yatırımcıların bu araçlara ilişkin algısını da etkiliyor.

Her durumda, müşterilerine kripto hizmetleri sunmaya başlayan Goldman Sachs, JPMorgan ve Fidelity gibi büyük kurumsal firmaların kripto para birimine olan ilgisinde bir artış oldu.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
1.06%
$60,415.00
$640.40
Ethereum (ETH)
1.55%
$4,026.14
$62.41