bitcoin
Bitcoin (BTC) $59,821.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,972.53
tether
Tether (USDT) $0.996567
binance-coin
Binance Coin (BNB) $468.75
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinSEC Başkanı Gary Gensler Hakkında İlginç İddia!

SEC Başkanı Gary Gensler Hakkında İlginç İddia!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler hakkında ilginç bir iddia ortaya atıldı. Gensler’ın aslında Bitcoin hayranı olduğu konuşuluyor.

SEC’ten kısa bir süre önce Bitcoin ETF için onay alan Vault Equilty’nin kurucusu Tad Park, “SEC Başkanı Gary Gensler aslında Bitcoin hayranı” dedi. Bu iddia kripto para piyasalarındaki yatırımcıların dikkatini bu yöne çekti.

ABD’nin ETF Onayını Geciktirmesi Normal

Vault Equity’nin kurucusu Tad Park, Amerika Birleşik Devletleri’nin Bitcoin ETF onayları konusunda gecikme yaşamasının son derece normal olduğunu söyledi. Bunun için geçerli sebepleri olduğunu belirten Park, en sonunda onay verildiğinin ve işlemlerin başladığının da altını çizdi.

Bu söylemi ile ABD’deki borsaların gözlemcisi konumunda bulunan SEC’in de hakkını teslim eden ve arkasında duran Park, ortaya oldukça ilginç bir iddia da attı. Park’a göre, SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin hayranı ve bunu şimdilik saklı tutuyor. Park ayrıca Gensler’ın ABD’deki kripto düzenlemesi konusundaki bakış açısıyla ilgili olarak “biraz yanlış anlaşıldığını” savundu.

Tad Park, özellikle SEC’in yatırımcı koruma endişelerine atıfta bulundu, kripto saklama sağlayıcıları, komisyona gerçekten uygun varlık korumasını sağlayabileceklerini henüz sağlamadığını belirtti ve ekledi:

“‘Altın ETF’im veya Bitcoin ETF’im var’ diyebilirim ama o altını bodrumumda saklıyorum. SEC buna izin verecek mi? Muhtemelen hayır. Şirketler, onu gözetim altına alabileceklerini ve Gansler’in özellikle belirttiği birçok sorunu çözebileceklerini göstermedikçe, işe yaramayacaktır.”

Tad Park

Vault, Bitcoin ile İlişkili Şirketleri İzliyor

Tad Park, Vault Equity’nin  Bitcoin ETF konusunda doğrudan doğruya maruz kalmadığını, MicroStrategy, Tesla, Twitter, Square gibi kripto paralar ile ilişkili şirketlerin stratejilerini izlediğini dile getirdi.

“İnsanların gerçekte aradıkları şeye ulaşmaya çalışıyoruz, bu da Bitcoin’in fiyat hareketiyle korelasyon gösteriyor. Bu şirketler gerçekten Bitcoin’e odaklanıyor ve gelirlerinin ve gelirlerinin çoğunu Bitcoin’den alıyor. Park, Bitcoin’in fiyatı ile birlikte hareket etme eğiliminde olmaları mantıklı ”dedi.

1 Ekim’de onaylanan Vault Equity’nin Volt Kripto Endüstri Devrimi ve Tech ETF’si, net varlıklarının çoğunluğunu Bitcoin’de tutan veya kazançlarının çoğunu Bitcoin madenciliği, kredisi veya işlemlerinden elde eden firmaların bir listesi olan “Bitcoin Endüstri Devrimi Şirketleri”ni takip ediyor. .

SEC henüz saf bir Bitcoin ETF’sini onaylamadı. 1 Ekim’de SEC, Global X Bitcoin Trust, Valkyrie XBTO Bitcoin Vadeli İşlemler Fonu, WisdomTree Bitcoin Trust ve Kryptoin Bitcoin ETF dahil olmak üzere dört Bitcoin ETF’si için son tarihi uzattı. Ağustos ayında, SEC başkanı Gensler, düzenleyicinin Bitcoin vadeli ETF’lerini onaylamaya açık olabileceğini öne sürdü.

ETF dışında SEC Başkanı Gary Gensler ile ilgili yaptığı açıklama ile de akıllarda yer eden Tad Park’ın açıklamaları sonrasında kripto para piyasalarında gözler Gensler’a çevrildi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.99%
$59,821.00
$1,788.65
Ethereum (ETH)
3.95%
$3,972.53
$156.91