bitcoin
Bitcoin (BTC) $60,662.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,046.96
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $474.02
Ana SayfaGenelSEC Başkanı Gary Gensler Stablecoinler İçin İlginç İfadeler Kullandı

SEC Başkanı Gary Gensler Stablecoinler İçin İlginç İfadeler Kullandı

SEC Başkanı Gary Gensler, bugünlerde stablecoin konusuna ciddi anlamda kafa yormaya başladı. Geçtiğimiz günlerde yaptığı “Vahşi Batı” benzetmesine yenisini ekledi.

Gary Gensler, stablecoin ile savaşmaya hazır olduğunu bir kez daha gösterdi. Geçenlerde yaptığı “Vahşi Batı” benzetmesini daha da ileriye taşıyan Gensler, stablecoin için “Poker çipi” ifadesini kullandı. Gensler, “Vahşi Batı’da çok sayıda kumarhanemiz var ve poker çipi, kumarhane oyun masalarındaki bu sabit paralardır” dedi.

Vahşi Batı ve Kumar Birleşti

ABD Menkul Kıymetler ve Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto paralar ve stablecoinler için ilginç ifadeler kullanmaya devam ediyor. Bu paraları eski zamanların kumarhane çiplerine benzeten başkan, bunlarla yalnızca kumar oynanabileceğini ifade etti.

Bugün Washington Post köşe yazarı David Ignatius ile görüşen Gensler, kripto konusundaki düşüncelerinin değişmediğini, tam aksine daha da fazla karşı olduğunu bir kez daha göstermiş oldu. SEC’in düzenleyici kapsamına giren menkul kıymetlerle ilgilendiğini hatırlatan Gensler, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun yaptırım konusunda elinin daha güçlü olduğunu söyledi.

SEC ve CFTC’nin sağlam temeller üzerine kurulduğunu ve aldıkları kararlarla piyasaları etkileyebileceklerini dile getiren Gary Gensler, stablecoinler konusunda CFTC’nin daha çok yetkisi olduğu belirtti.

Gensler, Stablecoin için, “Stablecoinler şu anda kumarhanede neredeyse poker fişleri gibi davranıyor. Vahşi Batı’da çok sayıda kumarhanemiz var ve poker çipi kumarhane oyun masalarındaki bu sabit paralardır” dedi.

Stablecoin

Her İki Kurum da Kongreden Yardım Alabilir

SEC Başkanı, her iki kurumun da stablecoinler konusunda kongreden destek alabileceğine değindi.

Bununla birlikte, SEC başkanına göre, kripto gibi modern bir finansal enstrümanın ele alınması söz konusu olduğunda, şu anda yürürlükte olan yasalar dijital varlıklara fazlasıyla geniş imkanlar tanıyor.

“Bu icra davalarını getirmeye devam edeceğimizden gerçekten korkuyorum, ancak bir sorun olacak. Borç verme platformlarında, ticaret platformlarında bir sorun olacak. Açıkçası, bu olduğunda, birçok insanın zarar göreceğini düşünüyorum.”

SEC başkanının açıklaması, ABD merkezli büyük kripto para borsası Coinbase’in bir kripto kredi programı planından vazgeçeceğini açıklamasının ardından geldi. SEC daha önce programı bir menkul kıymet olarak gördüğünü söyleyerek borsaya karşı yasal işlem yapmakla tehdit etmişti.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.45%
$60,662.00
$272.98
Ethereum (ETH)
0.79%
$4,046.96
$31.97