bitcoin
Bitcoin (BTC) $42,785.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,911.54
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $353.46
Ana SayfaKripto Para HaberleriSEC, Gelecekteki Kripto Para Düzenlemelerine İlişkin Rapor Yayınladı

SEC, Gelecekteki Kripto Para Düzenlemelerine İlişkin Rapor Yayınladı

Geleneksel finans dünyası, kripto paraları ana akım olarak benimsemeye başladığında, dijital varlıkları meşrulaştırma süreci sayısız risk ve düzenleyici zorlukları doğuruyor.

Bugün, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, ajansın dijital varlık yatırımlarını inceleyeceği çerçeveyi detaylandıran 8 sayfalık bir belge yayınladı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)

Saklama, defter tutma, KYC ve kayıt gerekliliklerinden çıkar çatışması protokollerine kadar çeşitli alanlarda yasal uyumluluk talep eden ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, büyük komisyoncu bayilere ve yatırım danışmanlarına dijital varlıkların geleneksel menkul kıymetler ile benzer seviyelerde incelemeyle karşı karşıya kalacağını açıkça belirtti.

Ayrıca SEC, birçok dijital varlığın ademi merkeziyetçi yapısı nedeniyle yetersiz (Kara Para Aklamayı Önleme) prosedürleri, kontrolleri ve belgeleri gözlemlediğini de belirtti.

Raporun zamanlaması yakın zamandaki herhangi bir olayla uyuşmuyor. Bununla birlikte, Dogecoin gibi altcoinlerin patlayıcı yükselişinde sosyal medya platformlarının yaygınlığı, muhtemelen düzenlenmemiş bir endüstrinin potansiyel tehlikeleri hakkında SEC içinde tartışmaları teşvik etmiş olabilir.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.65%
$42,785.00
$278.10
Ethereum (ETH)
0.35%
$2,911.54
$10.19