Ana Sayfa Kripto Para Haberleri SEC'in ICO Soruşturması, Ethereum Fiyatında Düşüş Meydana Getirdi

SEC’in ICO Soruşturması, Ethereum Fiyatında Düşüş Meydana Getirdi

Dün Ethereum fiyatı, ICO’lardaki muhtemel regülasyon korkusu nedeniyle 500 $’ın altına geriledi.

SEC Enformasyon Bölümü Eş Direktörü Stephanie Avakian, ajansın kayıt dışı ICO’larda bulunan düzinelerce kripto şirketini araştırdığını duyurdu ve bu haber sonrası dün Ethereum fiyatı 500 $ ‘ın altına düştü.

Bu hafta Washington DC’de düzenlenen bir Yatırım Danışmanı Derneği toplantısında Avakian, ajansın daha fazla tüketici korumasını sağlamak amacıyla ICO’lara uyumlu olmayan kripto şirketlerine karşı daha fazla önlem aldığını doğruladı.

25 Temmuz 2017’de SEC, bir DAO token raporunda, dijital varlıkların ABD yasaları kapsamında menkul kıymetler olarak kabul edildiğini ve dolayısıyla ilgili mevzuata tabi olduğunu belirtmişti. Bu raporda, bir ICO aracılığıyla token vermek isteyen herhangi bir kripto para ön satışı, bu ağır incelemeye tabii tutulan alandaki düzenleyici varlığını artırmak için SEC’e kayıt yaptırmalıdır.

Avakian şunları söyledi;

“Bu sanal işlemlerin arkasındaki yenilikçi teknoloji, yatırımcıları ve piyasaların bütünlüğünü korumak için tasarlanan düzenleyici çerçeveden menkul kıymet teklifleri ve işlem platformlarını muaf tutmuyor.”

Tokenmarket’e göre, bugüne kadar Ethereum blok zincirinde listelenen 630’dan fazla proje var. Bunların hepsi, ICO ile halka açık bir şekilde çıkarıldı. Bu son raporun sonuçları Ethereum topluluğunda yaygın bir bozulmaya neden oldu ve Ethereum fiyatı 24 saat içinde 601.68 $ ‘lık açılış fiyatından 460,75 $’ a kadar düştü. Ethereum dün toplamda  %23.4 değer kaybetti.

Meydana gelen düşüş, Ethereum sahiplerinin bu soruşturmalar sonucunda ortaya çıkan yeni düzenlemelerden korkarak, Charles Hoskinson’ın bugün erken saatlerde attığı tweetin olası bir sonucu olarak görülüyor.

SEC’in bu son duyurusu, bu hafta Google’dan gelen tüm kripto para reklamlarının yasaklanacağı haberinden sonra, kripto topluluğuna ikinci bir darbe vurmuş oldu.

SEC’in açıklaması ardında artan destekle birlikte kripto piyasası, hükümet organları ve endüstri liderleri, token satış dolandırıcılığı ve hileli projeler üzerinde birlikte çalıştıklarından, ICO’lar üzerinde daha fazla düzenlemeye şahit olacağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

DeFi Protokolü bZx Bir Kez Daha Saldırıya Uğradı!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) borç verme protokolü bZx dün gece bir kez daha saldırıya uğradı ve akıllı sözleşmelerindeki hatalı bir kod nedeniyle 8...

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...

Pantera Capital: Gelecekteki Enflasyon Kripto Para Fiyatlarını Artıracak

Kripto odaklı girişim şirketi Pantera Capital yöneticileri, gelecekteki enflasyonun Bitcoin ve diğer kripto varlıkların fiyatlarını artıracağını düşünüyor. Yeni bir...