bitcoin
Bitcoin (BTC) $56,666.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,289.21
tether
Tether (USDT) $0.999346
binance-coin
Binance Coin (BNB) $589.35
Ana SayfaKripto Para HaberleriSEC, Ripple'a Yönelik Şikayetinde Değişikliğe Gitti

SEC, Ripple’a Yönelik Şikayetinde Değişikliğe Gitti

SEC, Ripple’a karşı değiştirilmiş yeni bir şikayette bulundu. Davanın gelişmelerini yakından takip eden avukat Jeremy Hogan’a göre, değiştirilen şikayet şimdi davadaki bireysel sanıklarla ilgili daha gerçekçi ayrıntılar içeriyor.

İlginç bir şekilde, şikayetin değiştirilen 10. paragrafı yeni bir iddia sunuyor:

“Larsen ve Garlinghouse, Ripple’ın kurumsal satışları ve diğer XRP tekliflerini bireysel yatırımcılara müzakere etme ve onaylama konusunda önemli roller oynadılar.”

SEC

Hogan, SEC’in söz konusu varlıkları ihraç eden şirketle bağlantılı bireylere karşı genellikle dava açmadığı gerçeği göz önüne alındığında, bireysel sanıkları ayırma girişiminin tuhaf olduğunu söyledi.

“SEC’in iki yöneticiyi sanık olarak adlandırması alışılmadık bir durum.”

Larsen ve Garlinghouse, Ripple’in Sözleşmeler Yasası’nın beşinci bölümünü ihlal etmesine yardım ve yataklık etmekle, menkul kıymet teklif etmekle ve satmakla suçlanıyor. Dahası, SEC şu anda Ripple’ın avukatlarından görüş mektupları talep ediyor.

Avukata göre, bu mektuplar avukat – müvekkil ayrıcalığı altında korunurken, SEC’e bu mektuplara erişim izni verilirse, Larson ve Garlinghouse‘un davası için zararlı olabilir.

Bu değiştirilmiş şikayet, geçen hafta mahkemeye gönderilen ortak mektuptan kaynaklanmış olabilir. Ripple’ın avukatları, reddetme davası açma niyetlerini açıkladılar ve ardından SEC, bu türden herhangi bir hareketten kaçınmak için şikayetini değiştirmeye karar verdi.

Ayrıca Hogan, Ripple yöneticilerinin kişisel olarak daha fazla yer aldığını iddia eden yeni gerçek kanıtlar ışığında, Ripple’ın avukatlarının bu davayı reddetme hareketleriyle başarılı olma ihtimalinin düşük olduğunu söyledi.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
1.53%
$56,666.00
$866.99
Ethereum (ETH)
1.76%
$4,289.21
$75.49