bitcoin
Bitcoin (BTC) $48,425.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,474.51
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $416.02
Ana SayfaKripto Para HaberleriSEC Yöneticisi Hester Peirce; Kurumsal İlgi, Kripto Piyasasının Düzenlenmeye İhtiyaç Duyduğunun Bir...

SEC Yöneticisi Hester Peirce; Kurumsal İlgi, Kripto Piyasasının Düzenlenmeye İhtiyaç Duyduğunun Bir İşareti

SEC komisyon üyesi Hester Peirce, Bitcoin ve kripto para birimlerine olan kurumsal ilginin, dijital varlıklar pazarının düzenlemeye ihtiyaç duyduğunun ciddi bir işareti olduğunu düşünüyor.

Bitcoin ve kripto para birimlerine olan kurumsal ilgideki son patlama, piyasanın kripto düzenlemelerine ihtiyaç duyduğunun yeni bir işareti olabilir. SEC Komiseri Hester Peirce, çok çeşitli yatırımcıların fiyat oluşumunu iyileştireceğine de dikkat çekti.

Kripto Düzenlemeleri İçin Uzun Zamandır Beklenen İşaret Olarak Kurumsal İlgi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) komisyon üyesi Hester Peirce, kripto para birimlerinin düzenlenmesine kesinlikle ihtiyaç olduğunu söyledi. Yakın tarihli bir haber raporuna göre, BNY Mellon, Tesla, Mastercard vb. Gibi büyük şirketlerin dijital varlıklara artan ilgisi, yetkililerin muhtemelen kripto kuralları geliştirmesi gerektiğinin açık bir işareti olabilir.

Hester Peirce

Peirce; “Bu, bu alanda daha fazla netlik sağlamak için bir tür önlem almamızın aciliyetini artırıyor” dedi.

Buna ek olarak, GameStop davasında sözde Reddit Rallisi’ni de ele alan Peirce, birkaç hafta önceki çılgınlıktan herhangi bir politika sonucu çıkarmak için çok erken olduğunu söyledi. Ancak kripto meraklıları tarafından “Crypto Mom” olarak da adlandırılan Cumhuriyetçi komisyon üyesi, yeni nesil yatırımcıların pazara katılabilmesinin harika olduğuna inanıyor.

Peirce, kripto piyasasına daha önce birçok kez olumlu bakmıştı. Bununla birlikte, bir süredir düzenleyicilerin, kripto varlıklarının yasayı çiğneme riski olmadan gelişmesine izin veren açık kurallar oluşturmasının gerekliliğinden de bahsetti.

“Bir süredir netlik taleplerinin olması ve yeni bir yönetimin yeni bir görünüm kazanma şansı vermesi değil, aynı zamanda pazardaki diğerlerinin de yeni bir bakış attığı bir andı.”

Peirce ayrıca şu anda SEC’in piyasa oynaklığı, perakende komisyoncuların parçası ve ticaret sonrası pazarın nasıl işlediğini içeren bir dizi sorunu da araştırdığını söyledi.

SEC yöneticisi; “Yeni yatırımcıların piyasalara katıldığını görmek iyi bir şey ve tabii ki onların eğitimli ve şüpheci olmalarını istiyoruz” dedi. Ayrıca, fiyat oluşumunu iyileştirebilecek çok çeşitli piyasa katılımcılarının gerekliliğine de değindi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
1.65%
$48,425.00
$799.01
Ethereum (ETH)
0.43%
$3,474.51
$14.94