bitcoin
Bitcoin (BTC) $58,818.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,989.29
tether
Tether (USDT) $0.999543
binance-coin
Binance Coin (BNB) $453.78
Ana SayfaKripto Para HaberleriSEC'in Ripple'a Karşı Davası ABD'deki Kripto Endüstrisinin Geleceğini Tehdit Ediyor: Bloomberg

SEC’in Ripple’a Karşı Davası ABD’deki Kripto Endüstrisinin Geleceğini Tehdit Ediyor: Bloomberg

Bloomberg, SEC’in Ripple’a yönelik eyleminin ABD’deki kripto endüstrisi için neden zararlı olduğunu açıklayan bir makale yayınladı.

Cecere PC ve Bloomberg avukatları tarafından yazılan yeni bir makale, SEC’in Ripple Labs’e açtığı davanın ABD’de kripto endüstrisinin gelişimi için zararlı olduğunu belirtiyor.

Dava, Aralık 2020’nin sonlarında kripto devi Ripple Labs’e karşı Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından başlatıldı. Eski başkan Jay Clayton tarafından temsil edilen SEC, şirket ve iki yüksek profilli yöneticisini (Brad Garlinghouse ve Chris Larsen) kayıt dışı menkul kıymetle ve yatırım sözleşmeleri satışı yapmakla suçladı.

Sonuç olarak, birden fazla üst düzey kripto para borsası, XRP ticaretine devam etmeyi reddetti ve askıya aldı. Bu platformlar arasında Bittrex, Coinbase, Binance US ve Bitstamp da vardı. Bu haberlerle birlikte, XRP’nin fiyatı düştü ve piyasa değeri ile ilk 10 listesinden çıktı.

Ancak makalenin yazarları, yeni atanan SEC başkanı Gary Gensler‘in bu yasal şikayeti geri çekebileceğini düşünüyor. Bunun nedeni ise bu yasal davanın Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kripto yeniliğini tehlikeye atması. Ayrıca Gensler, MIT’de blockchain üzerine dersler veriyordu ve DLT ve kripto gelişiminin şu anda ABD için ne kadar önemli olduğunun farkında, özellikle de Çin’in hali hazırda dijital Yuan denemeleri yaptığı göz önüne alındığında.

Yazarlar, okuyuculara bir menkul kıymetin gerçekte ne olduğunu hatırlattı ve XRP’nin öyle olmadığını kanıtladı. Ayrıca, kripto paraya yatırım sözleşmesi denen argümanlarını da sundu. XRP, makaleye göre işlem hızı, düşük maliyet ve madenciliğin neden olduğu karbon ayak izinin olmaması açısından Bitcoin ve Ether’den (SEC’in güvenlik dışı varlıklar olarak sınıflandırdığı) üstün konumda.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.97%
$58,818.00
$1,746.89
Ethereum (ETH)
4.89%
$3,989.29
$195.08