bitcoin
Bitcoin (BTC) $46,928.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,905.68
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $536.79
Ana SayfaAnalizSHIB, ELON ve DOGE Güçlü Ters Korelasyon Gösteriyor

SHIB, ELON ve DOGE Güçlü Ters Korelasyon Gösteriyor

SHIB, DOGE ve ELON son dönemlerdeki dikkat çekici performansları sonrasında grafiklerde ters korelasyonda hareket ediyorlar

Üç kripto varlığın da ters korelasyonda hareket etmesi sonrasında piyasalar dikkatlerini bu kripto paralara verdiler. Çünkü ters korelasyon varlıkları daha da yukarıya taşıyacak bir hareketin başlangıcı.

Memecoin’ler Yükselişe Hazır

Shiba Inu yalnızca Ekim ayı içerisinde yüzde 490’lık yükseliş ile yatırımcısına ciddi kar bırakması sonrasında diğer memecoinler de bu yükselişten pay almaya hazırlanıyor. SHIB, DOGE, ELON gibi memecoinler ters korelasyon ile daha da yükselebilir. Memecoinler, topluluk, kurumsal yatırımcılardan veya kullanım durumlarından daha ziyade yatırımlar için ana yakıt haline geldi.

Bu tür madeni paralar için alım satım çiftleri son derece değişken kalırken, finansal veya teknik analiz kullanarak bunları analiz etmenin uygun bir yolu yoktur, bu da tüccarları Santiment tarafından sunulanlar gibi zincir üstü ve piyasa metrikleriyle baş başa bırakır.

Ters Korelasyon

Kripto paralar yatırımcıların uzun süre elinde tutması sonrasında işlem hacminin azalması değer kaybına sebep olsa da balinaların yatırım yapması sonucunda yükselişi başlatabilir. Hizmet tarafından sağlanan çizelgede kullanıcılar, belirtilen her bir coinin fiyatını ve Sosyal Hakimiyet göstergesini görebilirler.

Gösterge aslında bu varlıkların fiyatıyla ters bir korelasyona sahip olsa da, yalnızca yatırımcıların varlıkları yalnızca perakende tüccarlar bunlarla daha az ilgilendikleri zaman aldığı ortak birikim ve dağıtım döngülerini gösterir.

Ancak topluluk heyecanı duyup satın almaya başladığında, büyük adresler kâr elde ediyor ve varlık üzerinde satış baskısı oluşturuyor, bu da hızlı bir geri çekilmeye yol açıyor. Madeni para parasal değerini kaybederken, perakende tüccarın ilgisini de kaybeder.

Bu üç kripto varlık yakın zamanda yeniden yükselebilir. Ters korelasyon tarafından alınan güç ile birlikte yatırımcılarının bu paralara daha fazla destek vereceğini düşünebiliriz.

Uyarı: Analiz yazılarımız yatırım tavsiyesi değildir

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
17.96%
$46,928.00
$8,428.27
Ethereum (ETH)
15.6%
$3,905.68
$609.29